S&P може понизити рейтинг України при відмові від незалежності НБУ.

В рейтинговому агентстві S&P не виключають, що рейтинг України можуть понизити, якщо уряд відмовиться від проведення ключових реформ, зокрема незалежності НБУ.

Зазначається, що рівень «В» відображає низький дохід на душу населення та проблемне інвестиційне середовище та політичну ситуацію.

Окремо в агентстві згадали про нещодавню зміну керівництва Нацбанку.

«Досі не ясно, як вплинуть зміна глави та складу правління НБУ на незалежність центрального банку, грошово-кредитну політику, а також відносини країни з основними кредиторами».

Довгостроковий та короткостроковий рейтинги на рівні «В» характеризуються ризикованими зобов’язаннями з рисами спекулятивних.

«Ми відзначаємо відставку колишнього голови НБУ Яківа Смолія через політичний тиск та подальші кадрові зміни в правлінні НБУ.

Ці події породжують питання щодо потенційного погіршення незалежності НБУ. Незалежність НБУ та його успіхи стали ключовими досягненнями реформ в Україні».

«Більше занепокоєння було б викликано, якби ми побачили зміни до банківського закону або зміну позиції НБУ щодо Приватбанку (найбільшого кредитора країни, який був націоналізований у 2016 році)»,- зазначається в повідомленні S&P.

Vlad Ponomar