Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Споживчі настрої українців погіршилися до мінімального рівня за три роки

За даними дослідження Info Sapiens «Споживчі настрої в Україні», у січні 2022 року Індекс споживчих настроїв українців зменшився на 4,9 пунктів та становить 62,3 п. Падіння індикатора спричинене зниженням усіх його складових.

«У січні 2022 року значення індексу споживчих настроїв одне з найнижчих за останні 3 роки на фоні загострення російської кризи. Погіршилися усі його основні складові, але найбільше — девальваційні очікування.» – коментують аналітики.

Індекс поточного становища (ІПС) зменшився і складає 60,4, що на 4,9 п. нижче за рівень цього показника у грудні.
Індекс економічних очікувань (ІЕО) у січні складає 63,5, що на 4,9 п. нижче від рівня цього індексу у грудні.

Значення індексів можуть змінюватися в межах від 0 до 200. Значення дорівнює 200 в тому разі, якщо всі громадяни позитивно оцінюють економічну ситуацію. Індекс дорівнює 100 тоді, коли частки позитивних і негативних оцінок однакові. Значення індексу менше 100 означає, що в суспільстві переважають негативні оцінки.

У січні показник індексу очікуваної динаміки безробіття зріс на 6,2 п. та складає 139,6.

Індекс інфляційних очікувань збільшився на 1 п. та складає 192,4.

Очікування українців щодо курсу гривні впродовж найближчих 3 місяців погіршилися: індекс девальваційних очікувань зріс на 15,6 п. та складає 161,8.

Значення цих індексів можуть змінюватися в межах від 0 до 200. Наприклад, значення індексу дорівнює 200, якщо всі громадяни передбачають зростання безробіття (інфляції, девальвації).

Тож, українці змушені затягувати паски, відмовлятись від великих покупок, і поки що без особливого оптимізму оцінюють перспективи розвитку країни та зростання рівня безробіття.