«Споживчі настрої в Україні», у травні Індекс споживчих настроїв (ІСН) склав 71.3.

«Споживчі настрої в Україні», у травні Індекс споживчих настроїв (ІСН) склав 71.3.

За даними дослідження Info Sapiens «Споживчі настрої в Україні», у травні Індекс споживчих настроїв (ІСН) склав 71.3 п., що на 5.9 п. нижче, ніж у квітні.

Скорочення індикатора пов’язане зі зниженням економічних очікувань.

Індекс економічних очікувань (ІЕО) у травні значно знизився та складає 75.6, що на 13.0 п. нижче від рівня цього індексу у квітні.

Динаміка складових цього індексу виглядає так:

  • індекс очікуваних змін особистого матеріального становища (х2) складає 80.2, що на 12.0 п. нижче за рівень цього показника у квітні;
  • індекс очікуваного розвитку економіки країни протягом найближчого року (х3) складає 61.7, що на 9.3 п. нижче за рівень цього показника у квітні;
  • індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчих 5 років (х4) знизився на 17.6 п. порівняно з минулим місяцем та складає 84.9.

У травні показник індексу очікуваної динаміки безробіття знизився на 4.6 п. та складає 143.9. Індекс інфляційних очікувань збільшився на 5.2 п. та складає 190.2.

На жаль, ані зменшення карантинних обмежень, ані порожні обіцянки влади не додають українцям оптимізму щодо економічної політики влади.

Читайте также:  Каплан , сестра Сенцова.