Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Т-72АМТ

ДП “Київський бронетанковий завод”, що входить до ДК “Укроборонпром”, за власні обігові кошти розробив нову модернізацію основного бойового танку Т-72А до виду Т-72АМТ.

При його розробці максимальну увагу було приділено досвіду, який українські війська отримали у зоні АТО. Це допомогло зробити цей танк більш захищеним та ефективним.

За час АТО, бронетанкові заводи “Укроборонпрому” передали Збройним Силам України 130 відновлених та модернізованих танків Т-72, які успішно протистоять російський техніці, що намагається посилити терористів на Сході нашої держави.

Фахівці “Київського бронетанкового заводу” встановили на Т-72АМТ динамічний захист нового покоління – “Ніж”, який вже використовується на танках “Булат” та “Оплот”.

Цей динамічний захист знижує ефективність ворожих кумулятивних та бронебійних оперених підкаліберних снарядів, які є головними засобами знищення танків. Окрім того, він також ефективний проти боєприпасів, які діють за принципом “ударного ядра”.Для додаткового захисту Т-72АМТ обладнаний протикумулятивними решітками, які “розрізають” кумулятивні боєприпаси та захищають найбільш уразливі зони танку у боковій та кормовій проекції. Ефективність такого захисту була вже неодноразово доведена під час бойових дій не тільки у зоні АТО, а і по всьому світу.

У ході модернізації танк оснастили приладами нічного бачення з сучасними електронно-оптичними перетворювачами третього покоління. Такі прилади встановлені для всіх членів екіпажу. До того ж, оператор-навідник отримав нічний приціл з можливістю ведення вогню керованою ракетою “Комбат”.Ця ракета від ДП “Державне Київське конструкторське бюро “Луч”, що входить до складу “Укроборонпрому”, має напівавтоматичне наведення по лазерному променю та здатна на відстані у 5 км пробити не менше 750 мм броні, при цьому, завдяки тандемній головній частині повністю ігнорується динамічний захист.

Потужності “Комбату” достатньо для знищення навіть найзахищених танків противника.

Встановлення на Т-72АМТ нових цифрових радіостанцій від турецької компанії Aselsan та української “Либідь К2” допоможе не тільки покращити якість зв‘язку, але і надійно його захистити.

Також ці радіостанції дозволяють танковим екіпажам напряму підтримувати зв‘язок із піхотними підрозділами, що має величезне значення для взаємодії на полі бою. До того ж, модифікація Т-72АМТ отримала сучасні супутникові засоби навігації.Ще одним напрямом модернізації стало покращення умов роботи екіпажу. Навіть звичайна камера заднього виду значно полегшує роботу механіка-водія.

“Ми зробили цю модифікацію Т-72АМТ виходячи із реальних побажань та досвіду українських бійців. І зробили це коштом нашого заводу, з задумом максимально ефективно використати наявні запаси комплектуючих.

На “Київському бронетанковому заводі”, як і на інших підприємствах “Укроборонпрому”, постійно йде робота з самими військовими, налагоджений прямий діалог та обмін ідеями.

Зараз Т-72АМТ переданий до однієї з військових частин Збройних Сил України. До Дня Незалежності ця бойова машина буде продемонстрована у центрі Києва, де з нею зможуть ознайомитись всі охочі. Після урочистостей, Т-72АМТ буде відправлений на спеціальний полігон де пройде відповідні випробування з тестом всіх систем”, – розповів директор заводу Вадим Шкавро.

Нагадаємо, що підприємства-учасники Державного концерну “Укроборонпром” передали 15 903 одиниці озброєння та військової техніки для української армії. Такі результати діяльності найбільшого оборонно-промислового об’єднання держави містяться в щорічному звіті роботи нового менеджменту, що був призначений Президентом України в липні 2014 року.