Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Трохи вранішніх новин 05.04.17

1. ЄС здійснив другий транш у розмірі 600 млн євро для України як частину макрофінансової допомоги для стабілізації ситуації та реформування її економіки

2. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, повідомила, що рішення регулятора щодо запровадження тарифів на транспортування та розподіл природного газу буде призупинено з метою забезпечення непідвищення загального рахунку для населення

3. Україна у рейтингу вільних країн покращила свої позиції, має рейтинг 4,71 та є частково вільною країною. Про це йдеться у результатах рейтингу вільних країн Freedom House. Україна посіла 18 місце з 29.

4. Згідно з прогнозом Світового банку, в 2017 році українська економіка зросте на 2%, але реформи можуть прискорити зростання в перспективі до 4% у 2018-2019 роках

5. Нова система ПДВ буде виявляти нелегальний бізнес та відповідальних за відшкодування чиновників, що дозволить відшкодовувати кошти легальним підприємцям у повному обсязі.

Про це повідомив державний секретар Міністерства фінансів Євген Капінус. Також він повідомив, що нелегали відшкодовують щомісяця від 7 до 9 млрд грн.

6. ЗСУ прийняли на озброєння бронеавтомобіль приватного вітчизняного виробника “Козак-2”. Новий броньовик витримав кількамісячні випробування за всіма армійськими параметрами, його навіть підривали мінами.

7. Національний банк України збільшив ліміт купівлі валюти для населення з 12 тисяч до 150 тисяч гривень

8. Уряд Канади протягом двох років виділить Україні $350 тисяч на розмінування Донбасу

9. Латвія виступає за продовження санкцій проти Росії до відновлення територіальної цілісності України. Про це заявив президент Латвії Раймондс Вейоніс на зустрічі з президентом України Петром Порошенком.

10. Понад 25 тис. родин у березні долучилися до урядової програми “теплих” кредитів (кредитів на впровадження в домоволодіннях енергозбереження) і залучили для цього рекордну суму – 509 млн грн.

Як повідомляє прес-служба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження, це абсолютний рекорд вперше за три роки дії програми.

11. Депутати Верховної Ради проголосували за введення єдиних правил перетинання транспортними засобами перехрестя, де організовано круговий рух. Тепер перевагу в русі на перехрестях, де організовано круговий рух, надається транспортним засобам, які вже рухаються по колу.

12. З 4 квітня і по 30 листопада 2017 року Держприкордонслужбу проводить спецоперацію Кордон-2017. За даними ДПС, спецоперація охопить 15 прикордонних областей за винятком зони АТО, а також Київ. Основна мета спецоперації – зниження рівня протиправної діяльності на державному кордоні, в районах і областях.

13. У Китаї завершилося будівництво першого малого десантного корабля на повітряній подушці проекту 958 “Бізон” в рамках контракту на поставку чотирьох таких кораблів загальною вартістю 320 млн доларів, підписаного Україною і Китаєм

14. Литва долучилася до судового процесу за позовом Польщі до “Газпрому” у загальному суді Євросоюзу через газопровід Opal

Доброго ранку, Хунта!

Денис Пятигорец