Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Трохи вранішніх новин 29.03.17

Трохи вранішніх новин

1. Нарешті до влади дійшло, що треба зробити, щоб стимулювати міських голів та міські ради запроваджувати в себе енергозбереження.

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), планує через два місяці передати місцевим органам влади права на встановлення тарифів на тепло, гаряче водопостачання і водовідведення.

2. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман доручив Міністерству інфраструктури і Укравтодору перевірити після зими стан відремонтованих минулого року доріг. Ініціатива суперова!

Проте не дуже зрозуміло як це буде робити міністерство Омеляна? Хіба в них в штаті є відповідні служби? Краще б було відкрити якусь електронну скриньку Уряду, куди б громадяни могли присилати фотки неякісних доріг після ремонту з описом місця.

Або взяти приклад з Естонії, де є спеціальна програма для смартфонів – фотографуєш проблему, обираєш з якої вона категорії, і програма направляє це фото до відповідної служби вже з геолокацією цього місця.

3. Український ринок газу обігнав за рівнем розвитку деякі європейські. Зараз він став цікавим як для торгових, так і для видобувних компаній. Про це заявив голова представництва в Україні французької енергетичної компанії Engie Вілем Копполс.

4. Кабінет міністрів із 1 квітня 2017 року запускає процес реструктуризації боргів теплокомуненерго за спожитий природний газ та водоканалів – за використану електричну енергію.

5. В Українському домі презентували проект Експортної стратегії України – Дорожньої карти стратегічного розвитку торгівлі. Такий проект представлено вперше за 25 років.

6. Європейський суд у Люксембурзі визнав санкції, введені проти “Роснефті” за анексію Криму обгрунтованими

7. На проект “Нове обличчя кордону” Сполучені Штати Америки виділяють Україні $1,4 млн

8. Сполучені Штати мають розглянути питання щодо надання оборонної летальної зброї Україні, яка протистоїть жорсткому противнику, що випробовує в боях новітні бойові розробки.

Про це заявив командувач Європейського командування США генерал Куртіс Скапаротті

9. Нарешті Ленін почав приносити користь. Уперше в Україні у місті Чоп було проведено аукціон, на якому продали пам’ятник Леніну. Скульптуру вже передано у право користування, а бюджет міста поповнився на 253 931 грн.

За майже два роки дії законів про декомунізацію знесли 1320 пам’ятників.

10. В Україні з’явилася нова міжнародна платіжна система.

Національний банк України погодив правила міжнародної платіжної системи AVERS №1 і видав платіжній організації цієї системи ПАТ Кредит Оптима Банк (м. Київ) свідоцтво від 23 березня 2017 № 33.

11. Український експорт ягід журавлини та чорниці у 2016 році склав 2,9 тисячі тонн, що у 3,3 разів більше ніж у 2015 році.

12. Авіакомпанія Міжнародні авіалінії України (МАУ) отримала дозвіл на виконання польотів із Запоріжжя в Батумі.

13. Ну і наостанок. Після масових затримань мітингуючих у Москві із застосуванням насильства німецькі політики відновили дискусії про можливий бойкот чемпіонату світу-2018 з футболу в Росії.

Якщо чесно, то ці розмови передчасні. Хай лохі ще залипнуть на бабки, будуючи свої об’єкти під чемпіонат, а вже за пару місяців до Мундіалю можна чемпіонат й забрати.

Доброго ранку, Хунта!

Денис Пятигорец