У Держрезерві критично низький запас зерна.

Запаси зерна у Держрезерві наразі перебувають на критично низькому рівні через відсутність фінансування. Про це кореспонденту Укрінформу повідомили у Державному агентстві резерву України.

Держрезерв організовує виконання затверджених Кабміном завдань щодо формування, зберігання, обслуговування, розміщення, відпуску, використання, поповнення та освіження (поновлення) запасів державного матеріального резерву, дотримання нормативних умов їх кількісного та якісного стану та несе відповідальність за їх виконання.

Єдиним джерелом фінансування є надходження спецфонду бюджету від реалізації матеріальних цінностей Держрезерву. Станом на 1 вересня 2021 року ці надходження становили 215,5 мільйона гривень. З них асигнування на накопичення – 193,9 мільйона.

Щоб «освіжити» запаси резерву, потрібні додаткові гроші. Суму оцінюють у 565,7 мільйона гривень.

Зазначається, що сьогодні на підприємствах Держрезерву зберігається зерно врожаїв 1999-2018 років, що значно перевищує затверджені терміни зберігання – 2 роки.

Через відсутність фінансування на поповнення запасів матеріальних цінностей державного резерву із загального фонду державного бюджету протягом останніх 10 років, на сьогоднішній день запаси зерна знаходяться на критичному рівні. Асигнування загального фонду бюджету на поповнення запасів державного резерву, у тому числі зерна нового врожаю, Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» не передбачені.

Читайте также:  Споживчі настрої українців знову погіршились.
У Держрезерві критично низький запас зерна.

«Такий стан справ з державним матеріальним резервом України може призвести до того, що в разі виникнення надзвичайних ситуацій, уряд не буде мати джерел для надання допомоги економіці України, що є потенційною загрозою національній безпеці держави», — попередили у відомстві.

Тож, рекордний врожай зерна, який зібрали в Україні у цьому році, через недбалість влади не буде де розміщувати та зберігати.

У Держрезерві критично низький запас зерна.