У ніч проти неділі з 24 на 25 жовтня Україна переходить на зимовий час

У ніч проти неділі з 24 на 25 жовтня Україна переходить на зимовий час

25 жовтня в Україні почне діяти зимовий час. Через це українцям буде потрібно перевести стрілки годинників на одну годину назад.

Нагадаємо, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року № 509 «Про порядок обчислення часу на території України» з урахуванням порядку обчислення часу, що діє в країнах Європи з 1996 року, уряд України постановив запровадити на території держави такий порядок обчислення часу: час другого часового поясу (київський час) з переведенням щорічно годинникової стрілки в останню неділю березня о 3 годині на 1 годину вперед і в останню неділю жовтня о 4 годині на 1 годину назад.

Перевід годинників на «літній» і «зимовий» час вперше запровадили у 1908 році у Великій Британії. Зробили це, щоб зекономити електроенергію. А в радянські часи стрілки годинника розпочали «крутити» з 1981-го. Україна й досі підтримує цю «традицію» та двічі на рік змінює час – в останню неділю березня перехід на так званий «літній» та останньої неділі жовтня – на «зимовий».

Читайте также:  Наступного року Збройні Сили України планують взяти участь у 22 багатонаціональних навчаннях, у тому числі у 8 на території України, — Андрій Таран

Слід зауважити, що наразі перехід на сезонний час проводить понад сто держав світу. Останньою країною, яка відмовилася від цього, стала Туреччина.

Експерти рекомендують перевести механічний годинник уже ввечері перед сном, 24 жовтня, щоб прокинутися в неділю за новим часом. Щодо електронних гаджетів – мобільних телефонів, планшетів, ноутбуків тощо – вони в основному переходять на зимовий час автоматично.

Чи переводить Android сам годинник на зимовий час?

Розробники Android 2014-го повідомили, що на пристроях з їхньою операційною системою переводити годинник слід вручну.

Однак пізніше проблему вирішили і нині смартфони, планшети й інші девайси на базі Android переходять на зимовий час самостійно.

Чи переходить iPhone сам на зимовий час?

Смартфони і планшети на базі ІOS ніколи не стикалися з проблемою «переведення стрілок» і переходять на зимовий/літній час автоматично.

Чи переходять комп’ютери і ноутбуки на зимовий час автоматично?

Стаціонарні комп’ютери, а також ноутбуки, які використовують будь-яку операційну систему, переводять годинник автоматично.

Підготував Назар Волошин