Україна, Польща і Литва активізують співпрацю у сфері безпеки – РНБО

Україна, Польща і Литва активізують співпрацю у сфері безпеки – РНБО

Україна, Польща та Литва активізують співпрацю у сфері безпеки в рамках «Люблінського трикутника». Причиною цього є ситуація в Білорусі та можливе посилення впливу Росії в регіоні.

Про це заявив Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов під час зустрічі з послом Литви в Україні Вальдемарасом Сарапінасом, передає пресслужба відомства.

«Керівники безпекових відомств України, Литви та Польщі активізують співпрацю у форматі «Люблінського трикутника». Така зустріч повинна бути організована найближчим часом», – йдеться в повідомленні.

Секретар РНБО України зазначив, що результати президентських виборів, які відбулися у Білорусі, впливатимуть на безпекову ситуацію в Європі, зокрема зважаючи на російський чинник.

«Можливе посилення впливу РФ – виклик для України, Литви та Польщі. Наша співпраця є важливою для збереження миру і спокою у регіоні», – сказав Олексій Данілов.

Він подякував Литві за підтримку України в її боротьбі зі збройною агресією РФ у відновлені територіальної цілісності та суверенітету держави.

Секретар РНБО України також звернув увагу на ситуацію у регіоні Нагірного Карабаху. За його словами, в Апараті РНБО України уважно слідкують за перебігом подій і безпековою ситуацією, зокрема аналізують застосування високоточної зброї (ВТЗ), насамперед безпілотних літальних апаратів (БпЛА).

Читайте также:  По данным ВСУ, на сегодня 69 военнослужащих считаются пропавшими без вести – представитель уполномоченного Президента Украины по вопросам реабилитации участников боевых действий

Як запевнив посол Вальдемарас Сарапінас, Литовська Республіка і надалі підтримуватиме Україну в її протистоянні з РФ, а також її європейські й євроатлантичні прагнення, вступ України до ЄС і НАТО.

«Ми будемо з вами до вашої, а, значить, і нашої перемоги», – наголосив він.