Україна посіла 54 місце у рейтингу конкурентоспроможності.

Світовий рейтинг конкурентоспроможності (World Competitiveness Rankings) заснований на 334 критеріях конкурентоспроможності, обраних в результаті всебічного дослідження з використанням економічної літератури, міжнародних, національних і регіональних джерел і відгуків ділових кіл, державних установ і вчених. В ньому представлені дані по 64 країнах світу. Україна у 2021 році посіла у цьому рейтингу 54-те місце.

У дослідженні окремо виділяються цифровий рейтинг, в якому ми на 58 місці, та рейтинг кадрового потенціалу, в якому ми знаходимся на 42 місці. Цей рейтинг оцінює, наскільки країни розвивають, залучають та утримують висококваліфіковані кадри, які забезпечують підприємствам додану вартість.

Конкурентоспроможність економіки не може бути зведена тільки до ВВП і продуктивності, тому що підприємства також повинні враховувати політичні, соціальні та культурні аспекти.

Тому урядам необхідно створити середовище, що характеризується ефективними інфраструктурами, установами та політиками, які сприяють сталому створення вартості підприємствами.

Серед викликів, які наразі стоять перед нашою країною: контроль над епідемією коронавірусу замороження збройного конфлікту на Сході України сприяння економічному відновленню та впровадженню приватно-державного партнерства (особливо для інфраструктурних проєктів) запуск повномасштабного ринку енергетики та землі активізація внутрішнього фондового ринку та накопичувальної пенсійної системи.

Читайте также:  Порушень та збитків на 61.4 млрд грн – аудит «Укрзалізниці».