Українці застерігають Зеленського від дій на умовах Кремля.

ромадськість висловила занепокоєння заявою Зеленського, що на зустрічі лідерів держав “нормандської четвірки” буде обговорюватися “формула Штайнмайєра”.

Про це ідеться у відкритому зверненні громадськості до президента України, опублікованому на сторінці у Facebook президента “Центру глобалістики “Стратегія ХХІ” Михайла Гончара.

“Президент має розуміти, що в українсько-російських відносинах виник не ситуативний конфлікт, а відбувається чергова спроба Росії знищити Україну як незалежну державу.

Саме тому ми, громадські діячі, науковці, експерти, волонтери і добровольці, занепокоєні заявою Президента Зеленського від 12 вересня 2019 року про те, що на зустрічі лідерів держав “Нормандської четвірки” буде обговорюватися “формула Штайнмаєра”, — ідеться у зверненні.

Як зазначається у документі, застосування цієї формули, яка передбачає проведення виборів на окупованих Росією українських територіях і надання їм особливого статусу, «виносить за дужки переговорів питання деокупації Криму та відповідальності Росії як держави агресора”.

Підписанти наголошують, що згода з цією або з будь-якою схожою формулою означатиме капітуляцію України на умовах Кремля.

“Миру з Росією не можна досягати будь-якою ціною. Такий мир призведе до ще масштабнішої війни, до більших жертв і поневірянь українців, спричинить руйнацію незалежної державності України”, — ідеться у документі.

На переконання представників громадськості, основою національної позиції України у переговорах мають бути такі засади: Росія веде збройну агресію проти України, окупувала Крим і частини Донеччини та Луганщини; визволення окремих районів Донеччини та Луганщини невіддільне від деокупації Криму, всі окуповані Росією території мають бути повернуті Україні разом і одночасно.

Крім того, Кремль мусить звільнити всіх українців, які незаконно утримуються на Росії та на окупованих нею територіях, а на окупованих територіях не можуть відбуватися вибори ні до органів місцевого самоврядування, ні до Верховної Ради України, йдеться у зверненні.

Підписанти наголошують, що всі російські окупаційні сили мають залишити українську територію без жодних умов, а Україна має відновити повний контроль над усією лінією державного кордону з Росією.

Також наголошується, що звільнені Росією українські території не можуть мати жодних особливих статусів, які б ставили під сумнів унітарний устрій України, а мирні домовленості не можуть бути досягнуті ціною відмови України від зробленого нею і конституційно закріпленого євроатлантичного цивілізаційного вибору та курсу на повноправне членство в НАТО і Європейському Союзі.

“Усі ці положення мають стати ключовими елементами позиції України під час переговорів у будь-якому форматі. Закликаємо Президента України дотримуватися саме такої позиції”, — ідеться у документі.

Звернення підтримали ряд дипломатів, науковців, громадських діячів, і воно відкрите для приєднання.

Раніше Зеленський заявив, що «формула Штайнмаєра» і всі пункти Мінських угод будуть розглядатися на саміті «Нормандської четвірки».

[kkstarratings]