Український схід — болюча рана, що ятрить тугою за полеглими й спонукає шукати відповідь на запитання: чи можна було запобігти лихові?

Український схід — болюча рана, що ятрить тугою за полеглими й спонукає шукати відповідь на запитання: чи можна було запобігти лихові?

У межах підготовки до Дня Збройних Сил України та за сприяння й ініціативи Міністерства культури та інформаційної політики України, Національного музею історії України у Другій світовій війні в одній з військових частин Командування Сил логістики ЗСУ відбулася презентація виставки «Україна. Реалії сучасної війни».

— Мета цього заходу — донести правдиву інформацію про події на сході країни, розповісти про російську збройну агресію, ситуацію в Криму й на Донбасі, боротьбу нашого народу за суверенітет і незалежність Української держави, — розповідає заступник командира частини з морально-психологічного забезпечення підполковник Олег Домбровський.

За його словами, українці є свідками сучасної багатокомпонентної російської агресії.

— Матеріали, представлені на виставці, окреслюють ключові події на Донбасі, розповідають про захисників Донецького аеропорту, Дебальцевого, учасників боїв в Авдіївській промзоні, Маріупольському напрямку й на Світлодарській дузі. Вони змальовують реалії повсякдення цивільного населення, ілюструють складну долю місцевих мешканців, зруйновані ворожими обстрілами об’єкти соціальної та економічної інфраструктури, — розповідає Олег Домбровський. — Уже сьомий рік тисячі українців на сході України зі зброєю в руках відстоюють незалежність і територіальну цілісність Батьківщини. Воїни-ремонтники теж докладають чималих зусиль до своєчасного і якісного оновлення озброєння й військової техніки для потреб сил оборони в операції Об’єднаних сил.

Читайте также:  Завтра в Украине будут действовать новые санкции за нарушение карантина – Клименко

Нині Україна нестримно рухається вперед і попри трагічні події прагне утвердитися у світі як демократична, правова, високотехнологічна держава, як невіддільний складник європейського цивілізаційного простору.

На виставці представлені світлини відомих фотокореспондентів Віктора Гурняка, Максима Дондюка, Олександра Клименка, Станіслава Козлюка, Сергія Лойка, Макса Рокотанського, Анатолія Степанова, волонтера Юрія Збанацького, учасників бойових дій на Сході України; матеріали з фондозбірні Музею. Варто зазначити, що виставка є унікальною й популярною, її вже оглянули депутати у Верховній Раді, у Кабміні. Також вона побувала у країнах ЄС.

— Наш полк має чудову нагоду впродовж місяця презентувати роботи відомих фотокореспондентів своїм військовослужбовцям і працівникам ЗС України. Сподіваємось на співпрацю і дякуємо всім, хто долучився до проведення виставки, — підкреслив офіцер.