Уряд підтримав розвиток мультимодальних перевезень в Україні, — Владислав Криклій

Сьогодні, 21 жовтня, на своєму засіданні Уряд підтримав законопроект “Про мультимодальні перевезення”, розроблений Мінінфраструктури. Він не лише сприятиме захисту навколишнього середовища через переорієнтацію значної частини перевезень з автошляхів на річку та інші екологічні види доставки, а й значно оптимізує час і витрати шляхом впровадження єдиного договору мультимодального перевезення. Про це повідомив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

“Україна має реалізовувати свій транзитний потенціал та використовувати для цього всі можливості, які надають мультимодальні перевезення та сучасні цифрові технології. Розроблений нами законопроект “Про мультимодальні перевезення” не лише сприятиме захисту навколишнього середовища через переорієнтацію значної частини перевезень з автошляхів на річку та інші екологічні види доставки, а й значно спростить всі процедури. Адже незалежно від зміни видів транспорту чи складної логістики, здійснювати перевезення вантажу можна буде всього за одним перевізним документом – договором мультимодального перевезення. Це також дозволить збільшити обсяги перевезень всередині країни в майбутньому та покращити сервіс. Наразі питання мультимодальних перевезень в Україні регулюється частково. Підтриманим сьогодні Урядом законопроектом ми вдосконалимо існуючу законодавчу базу та запровадимо важливі правові механізми для більш широкого використання цих видів перевезень вантажів. Вдячний колегам за прийняте рішення і дуже розраховуємо на якнайскорішу підтримку цього закону народними депутатами”, — зазначив очільник Міністерства.

Читайте также:  Власти Украины в понедельник будут определяться о целесообразности введения полного локдауна – совещание у президента

За словами Владислава Криклія, прийняття цього законопроекту в майбутньому вкрай важливе для України і в інтеграційному напрямі, адже він імплементує положення Директиви Ради ЄС від 07 грудня 1992 року про встановлення спільних правил для окремих видів комбінованих перевезень вантажів між державами-членами. Разом з тим, законопроект спрямований на приєднання країни до Угоди про розвиток мультимодальних перевезень TRACECA – міжнародної транспортної програми за участі Європейського Союзу та 14 держав-членів Східноєвропейського, Кавказького та Центральноазіатського регіонів.

Новий законопроект також передбачає, що під час надання послуги з мультимодального перевезення вантажів відповідальність оператора мультимодального перевезення за вантаж перед замовником послуги охоплює період з моменту прийняття ним вантажу та до моменту його видачі. Тобто, для отримання відшкодування за втрачений чи пошкоджений вантаж замовнику послуги не потрібно встановлювати, на якому етапі перевезення сталися пошкодження чи втрата вантажу або хто із перевізників не виконав зобов’язання щодо його вчасної доставки.

Нагадаємо, 30 липня цього року Україна та Німеччина домовились про партнерство у розвитку інтермодальних залізничних перевезень шляхом підписання між Укрзалізницею та Hamburger Hafen und Logistik AG відповідного Меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво з розвитку інтермодальних залізничних перевезень в Україні, а в майбутньому – у країнах Східної Європи та Балтії.

Читайте также:  Степанов преодолел COVID-19