Уряд зайвий раз підписався у власній некомпетентності.

Як повідомляє прес-служба Мінекономіки під час наради з питань ефективності управління державними підприємствами та впровадження принципів корпоративного управління ОЕСР система управління державною власністю визнана неефективною.

За підсумками минулого року від діяльності держкомпаній отримано 51,3 млрд грн збитку.

Про це ми вже повідомляли раніше.

На нараді зазначили, що негативна тенденція продовжується і у І кварталі 2021 року – суб’єкти управління керують об’єктами державної власності не належним чином. Як наслідок, у І кварталі 2021 року управління визнано негативним у 34 суб’єктів.

«На сьогодні в Україні налічується понад 3 тис. державних компаній, із яких 44 % не працюють зовсім. За підсумками діяльності у минулому році державні компанії отримали 51,3 млрд гривень збитку. Збитково спрацювали 463 підприємства, а неефективними визнані 1530 підприємств. Це свідчить про наявність серйозних та системних проблем в управлінні держвласністю, які потрібно негайно вирішувати», — повідомив Олексій Любченко.

Далі Мінекономіки разом з Фондом державного майна України та іншими суб’єктами управління планують працювати над переліками Тріаж для досягнення оптимальної структури державної власності.

Читайте также:  Молочна продукція дорожчає та скорочується її виробництво.

Тріаж — термін в менеджменті, застосовуваний для процесу вибору завдань для виконання, в ситуаціях коли виконати всі завдання свідомо неможливо.

У цьому випадку, за принципом медичного сортування, вибираються тільки найважливіші завдання, у яких є шанс бути завершеними.