Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Усі гроші на «Велике крадівництво», в родину, усе – на дороги.

Усі гроші на «Велике крадівництво», в родину, усе – на дороги.

У Верховній Раді депутати Слуги народу пропонують виділити із держбюджету-2021 ще 2,5 млрд грн на ремонти і будівництво доріг, інфраструктурні проєкти у рамках “Великого будівництва”.

Про це йдеться у законопроєкті №6298, який зареєстрували 8 листопада.

Автори законопроєкту, посилаючись на дані Державної казначейської служби, зазначають, що в січні-жовтні доходи загального фонду державного бюджету було перевиконано на 30,3 млрд грн.

“Приріст було досягнуто по податках та зборах, закріплених за податковими (на 32,1 млрд грн) та митними органами (на 8,9 млрд гривень)”, – йдеться у пояснювальній записці.

Відповідно, загальний фонд бюджету пропонується збільшити за рахунок платежів з податку для прибуток підприємств (975 млн грн), рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів та води (30 млн грн), податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) з урахуванням бюджетного відшкодування (1,49 млрд грн).

Законопроєкт передбачає збільшення видатків на:

  • реалізацію основних напрямків програми президента та уряду в частині розбудови транспортної інфраструктури – “(Укравтодором) здійснюється організація ремонтно-будівельних робіт на автодорогах загального користування державного значення”;
  • розбудову якісної інфраструктури та реалізацію проєктів будівництва, реконструкції, ремонту (в тому числі в рамках державної програми “Велике будівництво”) “об’єктів соціально-культурної сфери, комунальних доріг збільшити обсяг субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію інфраструктурних проєктів та розвиток об’єктів соціально-культурної сфери”;
  • формування статутного капіталу акціонерного товариства, що здійснює завдання та функції національного авіаперевізника.

Звісно, коронавірус вже ми перемогли, медицина на найвищому рівні, економіка зростає, інвестиції рекордні – можемо собі дозволити взимку витрачати гроші на будівництво доріг.

І нічого, що за погодними умовами зими цього ніхто не робить.

Просто гроші дуже потрібні на рятування стрімко падаючого рейтингу і довіри до президента.