В аграрній країні – збитки у національного оператора зернового ринку.

В аграрній країні – збитки у національного оператора зернового ринку.

За повідомленням проєкту Марлін у першому півріччі 2021 року «Державна продовольчо-зернова корпорація України» отримала чисті збитки на суму 87,5 млн грн, за 5 років збитки сягнули 10 млрд грн.

Державна продовольчо-зернова корпорація — національний оператор зернового ринку України, надає послуги у сфері зберігання, переробки, перевалки та експорту зернових. Управління ДПЗКУ здійснює Міністерство економіки.

В.о. голови корпорації, як основну причину негативних показників визначив низький рівень трейдингу.

Оптовий продаж зерна держкорпорацією становив 443 тис. тонн, що становить всього 52% виконання фінансового плану.

За підсумками 2020 року акціонерне товариство «Державна продовольчо-зернова корпорація України» отримало чисті збитки на суму 5,8 млрд грн.

Загальна сума заборгованості корпорації перед різними партнерами становить 28 млрд грн.

Зокрема, у 2012 році державний зернотрейдер взяв у китайської сторони у борг 1,5 мільярда доларів, з метою налагодити систематичні постачання продукції до Китаю.

Борг має бути повернутим до 2027 року. Китайські партнери корпорації вже висловили занепокоєння процесом виконання умов кредитного договору та договору щодо експорту зерна.

Читайте также:  Зернова корпорація від початку 2021 року зазнала 1 млрд грн збитків.

Середня заробітна плата працівника корпорації у вказаному періоді склала 9,6 тис грн на місяць. Член правління отримував 272 тис грн на місяць.

Згідно звіту, в.о голови правління цього року у середньому отримував 423,6 тис грн на місяць, що в 44 рази є більшим за винагороду простого працівника.

Зауважимо, що нещодавно в.о голови правління оголошено підозру у привласненні, розтраті майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

За версією слідства, службові особи ДПЗКУ вчинили розтрату майна корпорації шляхом проведення експортних операцій зернових на підконтрольні компанії-нерезиденти за заниженою вартістю і без здійснення попередньої оплати.

Сума збитків оцінюється в 57 млн доларів США.

Нагадаємо, що Україна за результатами 2019-2020 маркетингового року в сукупності за обсягом експорту всіх зернових культур стала другим експортером в світі після США.

От тільки значна частина прибутків від такого обсягу експорту належить приватним агротрейдерам і чиновникам, які просто крадуть.