В прибуток.

Більше не збитковий: Харківський завод Електроважмаш вперше за 4 роки вийшов в прибуток

Більше не збитковий: Харківський завод Електроважмаш вперше за 4 роки вийшов в прибуток.


✅ Прибуток 2 мільярда гривень
✅ Експорт електродвигунів для електровозів у Польщу
✅ Експорт продукції до країн Балтії
✅ Постачання продукції в Бангладеш
✅ Постачання обладнання для Рогунської ГЕС (Таджикістан)
✅ Постачання обладнання для Дністровської ГАЕС
✅ Постачання обладнання для реконструкції всіх діючих ГЕС Дніпровського каскаду


Харківський завод «Електроважмаш» вперше за 4 роки працює в прибуток. Один з найбільших державних машинобудівних заводів планує закрити рік з прибутком понад два мільярди гривень, повідомляє прес-служба підприємства.

Завод має замовлення на рік вперед. Це єдине в Україні підприємство, що випускає потужні гідрогенератори, турбогенератори для теплових і атомних електростанцій, електродвигунів, великих електричних машин, а також для міського та залізничного електротранспорту.

Завод стратегічно важливий для України. З 2015 року він бере участь в програмі імпортозаміщення. Географія поставок – понад 40 країн світу. Зараз підприємство модернізують, переоснащують виробничі лінії.

В цьому році завод вийшов на ринки Польщі та країн Балтії, та виготовив велику партію електродвигунів для польських електровозів.

— «Електроважмаш» — це один з флагманів машинобудування країни. Єдиний завод, який виробляє комплексно обладнання для залізничного та міського електротранспорту. На цьому заводі були дуже важкі часи.

Але за 2 останні роки підприємство збільшило обсяги виробництва в 1,5 раза, а зарплату — на 70%, має повний пакет замовлень на 2019 рік, — повідомила голова Харківської ОДА Юлія Світлична.

В.о. директора ДП «Електроважмаш» Дмитро Костюк зазначив, що, виходячи з наявного портфеля замовлень, наступного року підприємство розраховує отримати зростання прибутку на більш ніж 40% і збільшити зарплати на 15%.

— Три роки тому підприємство було в жалюгідному стані, маючи понад 100 мільйонів гривень збитків. За цей час нам вдалося зробити завод прибутковим і реструктуризувати фінансовий портфель, не взявши жодного кредиту.

Вперше за останні 15 років підприємство виготовило і відвантажило турбогенератор для електростанції «Сіддірганч» в Бангладеші, також у нас є контракти на модернізацію рухомого складу країн Балтії та Польщі. Крім того, ми присутні на енергоринку Казахстану та Узбекистану.

Тільки 1, 5 мільярда гривень завод заробив на українській гідроенергетиці. За підсумками 2018 роки ми впевнено дивимося в наступний рік», — підкреслив Дмитро Васильович.

Він зазначив, що серйозне значення для розвитку підприємства та розширення його ринків збуту має підтримка на рівні керівництва країни й області.

На даний момент на заводі «Електроважмаш» працює понад 4000 робітників, середня зарплата робітника — близько 10,5 тисячі гривень. За словами керівника підприємства, зараз відкрито понад 400 вакансій: заводу потрібні як робочі, так і адміністративні фахівці.

Харківщина зараз в лідерах за темпами приросту в машинобудуванні. Більше третини бюджетних надходжень до обласного бюджету дає важка промисловість.

За останні калька років промислове виробництво Харківської області зросло на 30%. Після тривалого простою запрацював Харківський тракторний завод, машинобудівний завод ім. Малишева, Електроважмаш та ряд інших промислових підприємств.

[kkstarratings]


[ajax_load_more container_type=»div» post_type=»post» scroll_distance=»50″]