В Україні не вистачає суддів.

Проблема з нестачею суддів все ще не вирішується. Системі правосуддя не вистачає близько 2,5 тисячі суддів.

В українських судах офіційно працює близько 7 304 осіб. При цьому офіційно здійснювати правосуддя можуть 4954 суддів.

Поки що вакантними є 1 977 суддівських посад.

На думку експертів, якщо у 2021 році не запрацює ВККСУ, а судді, які мають право на відставку, залишать посади, то на кінець року кількість повноважних суддів зменшиться ще на 1752, а загальний дефіцит буде становити понад 60%.

Також, важка ситуація з нестачею суддів в апеляційних судах України, в деяких з них залишилось не більше 30% штатного складу.

Викликає занепокоєння стан судової системи, відсутність кадрів, надмірне навантаження, тривалість судового процесу і низький рівень довіри, як основні фактори незадовільного інвестиційного клімату.

У судах, в свою чергу, звертають увагу на урізання фінансування настільки, що не вистачає ані на заробітну плату працівникам апарату, ані на елементарні речі, як то папір та поштові марки, оплата послуг за споживання енергоносіїв, тощо.

Читайте также:  У Фонді соціального страхування України потреба у видатках вже перевищує доходи.

Нагадаємо, Верховна рада вже прийняла законопроєкт №3711-Д, який передбачає зміни до закону «Про судоустрій та статус сіддів», згідно з яким планується перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії суддів при вирішальній ролі міжнародних експертів. Зараз закон знаходиться на підписі у президента.

Сподіваємось, що ці зміни у законодавстві допоможуть судовій владі вийти з кризи та продовжувати свою роботу, незважаючи на забаганки влади зробити суди керованими та толерантними до її помилок.