В Україні обвалився експорт цукру.

За повідомленням Науково-практичного центру цукробурякового виробництва з посиланням на інформацію Держмитслужби України, у І півріччі поточного року Україна експортувала лише 2.2 тис тонн бурякового цукру на суму $1.238 млн.

Це у 28 разів менше у порівнянні з відповідним періодом минулого року – 62.8 тис тонн.

Таке зниження обсягів обумовлено непокритим дефіцитом цукру на внутрішньому ринку.

За даними організації, за 10 місяців 2020/2021 маркетингового року (МР, вересень-серпень) експорт цукру з України склав 71.01 тис тон, тоді як за МР 2019/2020 було експортовано 84.7 тис тонн.

У квітні 2021 року Мінекономіки повідомило про неможливість стабілізувати ціни на українському ринку цукру за допомогою ринкових механізмів, через зниження внутрішнього виробництва цукру. Було запропоновано тимчасове обнуління ввізного мита на імпорт 120 тис тонн цукру білого до 1 жовтня 2021 року, що допоможе зменшити ажіотажний попит на нього на внутрішньому ринку.

В липні 2021 року низка асоціацій харчової галузі у відкритому листі президенту попросили прискорити прийняття Верховною Радою законопроекту №5673 для безмитного ввезення в Україну 60 тис. тонн білого цукру для невідкладного покриття його дефіциту на внутрішньому ринку.

Читайте также:  Оптові ціни на пальне підвищились.

Переробники відзначили, що організоване Україною ввезення цукру-сирцю в рамках тарифної квоти в розмірі 260 тис тонн не дозволить вирішити проблему дефіциту і надвисоких цін на цукор, оскільки темпи його завезення не гарантують покриття дефіциту.

При цьому його переробкою в Україні можуть займатися лише два підприємства, що створює корупційні ризики.