В умовах пандемії COVID-19 настійливо рекомендую зробити щеплення від грипу — військовий медик

В умовах пандемії COVID-19 настійливо рекомендую зробити щеплення від грипу — військовий медик

Медики наголошують: організм людини, яка щойно перехворіла на сезонний грип, стає вразливішим. Тому зустріч із новим вірусом може викликати чимало серйозних ускладнень. У разі зараження коронавірусом людини, яка має щеплення від грипу й перенесла його в легкій формі або взагалі уникла сезонного захворювання, імунна система працюватиме набагато ефективніше, ніж у пацієнта, організм якого недавно боровся з важкою недугою. В умовах пандемії вакцинація від сезонного грипу здатна суттєво полегшити перебіг можливого захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2.

За словами начальника медчастини Військово-медичного клінічного центру Східного регіону Анатолія Іващенка, показник захворюваності військовослужбовців на коронавірус у ВМКЦ Східного регіону дещо нижчий від епідемічної ситуації на Дніпропетровщині. Але корелюється із загальнодержавною статистикою захворюваності на COVID-19.

— Українське військо є невіддільною частиною суспільства, тому ця проблема однаково актуальна для всіх. Говорити, що цивільні або військові хворіють більше чи менше, не доводиться. Є, звісно, відмінності — у війську більше медичного контролю за станом здоров’я військовослужбовців. Це виявлення, госпіталізація й медична допомога у повному обсязі тим, хто її потребує. У цивільних лікарнях ситуація важка, у ВМКЦ Східного регіону наразі — контрольована. Ліжок у нас ще вистачає, однак у разі потреби готові наростити наші можливості, — розповідає Анатолій Іващенко.

Читайте также:  Байден подписал указ о возвращении США в Парижское соглашение по климату

За його словами, проблем з тестуванням і діагностикою COVID-19 теж немає. Результати ІФА та ПЛР-тестів надходять без затримок, діагностують стан легень пацієнтів за новітніми методами ультразвукових досліджень (УЗД). Протоколи з надання медичної допомоги хворим на COVID-19, затверджені наказами МОЗ, виконують у повному обсязі.

Окрім лікування пацієнтів та протиепідемічної роботи, військові медики зосереджують увагу на профілактиці сезонних гострих респіраторних вірусних захворювань. Бригада пересувного щеплювального кабінету щодня вакцинує військових гарнізону, які висловили бажання зробити щеплення від грипу. Його роблять безпосередньо у військових частинах, аби не наражати на небезпеку військовослужбовців, збираючи їх у медзакладах. Наразі вакцинацію пройшли понад 1,5 тисячі військовиків Дніпровського гарнізону.

— Враховуючи карантинні заходи, відмічаємо, що рівень сезонної захворюваності в цьому році значно знизився. Бо для будь-яких вірусних інфекцій, які передаються повітряно-крапельним шляхом, засоби профілактики однакові. Якщо не буде ланцюга передачі вірусу від людини до людини, то не буде й підйому захворюваності. Носіння масок, дезінфекція рук і предметів, соціальна дистанція, уникнення скупчення людей — заходи, які довели ефективність, їх треба виконувати, — радить Анатолій Іващенко.

Читайте также:  У Львівському зенітному ракетному полку відбулася першість із гирьового спорту

Військовий медик також наголошує на важливості й ефективності щеплень від вірусних інфекцій. Від початку кампанії з вакцинації від грипу більшість військовослужбовців гарнізону вже отримати щеплення — передусім ті, хто готується до виїзду в район проведення ООС.

— Я сам вакцинувався й раджу всім це зробити. На жаль, у нашій країні досі відчувається негативний вплив інформаційних кампаній з дискредитації вакцинації — багато людей вірять у міфи, відмовляються від щеплень. І дарма, бо вакцинація — це інформування організму про існування певного збудника, після знайомства з яким імунна система виробляє антитіла до нього. Коли людина зустрічається зі справжнім вірусом, завдяки заздалегідь виробленому імунітету організму значно простіше подолати загрозу й не допустити катастрофи, — каже Анатолій Іващенко.