Вибори на Донбасі мають бути проведені виключно за українськими законами.

«Дорожня карта» імплементації Мінських угод має чітко погоджені етапи виконання, включно з проведенням виборів на тимчасово окупованих територіях Донбасу виключно за українським законодавством.

Про це сказав п’ятий президент України, лідер політичної партії «Європейська солідарність» Петро Порошенко в програмі «Рандеву» на «5 каналі».

«Я би просив не бавитись у перегляд досягнутих домовленостей по «мінському формату». В тому числі і тих, по яких стоять підписи Порошенка і Путіна, Меркель і президента Французької республіки тоді Олланда», — підкреслив він.

«У нас є 13 пунктів Мінських угод. Вони є базовими документами, де є виконання тих обов’язків, які зроблені», – наголосив Порошенко.

Він підкреслив, що була погоджена «дорожня карта» імплементації Мінських угод. «Це означає, що і коли має робитися», – пояснив він додавши, що вона обговорювалася у «нормандському форматі» – і на найвищому рівні, і на рівні міністрів закордонних справ і дипломатичних радників.

«І перше – має бути зроблений безпековий компонент, який дає можливість взагалі говорити про проведення, гарантувати вільне волевиявлення громадян і проведення вільних виборів», – особливо підкреслив п’ятий президент України.

Він зауважив, що зараз намагаються говорити, що нам треба терміново, навесні, провести місцеві вибори, в тому числі і на окупованих територіях, не згадуючи при цьому безпековий компонент, який би гарантував волевиявлення громадян, гарантував би можливість проведення кампанії.

Вибори на Донбасі мають бути проведені виключно за українськими законами.

«Бо в Мінських угодах записано, що це має бути за українським законодавством. Це має бути організовано українськими державними органами. Українським політичним силам повинна бути гарантована участь у цих виборах. Кандидати від України мають їздити і агітувати. І тільки за цих умов ці вибори будуть вільними», – заявив Порошенко.

Він підкреслив: «Спроби зараз говорити, що це буде зроблено під відкритою, як зараз, чи таємною присутністю російських окупаційних військ, коли незаконні збройні формування, як чітко записано в Мінських угодах, не будуть роззброєні,

а будуть перешкоджати вільному волевиявленню і проведенню кампанії, ці вибори не можуть за визначенням бути визнані вільними. І це означає, що ніякого політичного процесу до вирішення безпекового компонента не буде».

«Отже, ще раз – виведення військ, роззброєння незаконних формувань, вивезення артилерійського і танкового озброєння, чітка позиція щодо гарантування перекриття кордону неконтрольованої ділянки російсько-українського кордону, присутність українських політичних сил і українського законодавства і українських організаторів», – зазначив він.

За словами Порошенка, надзвичайно важливим є забезпечення участі у голосуванні тимчасово переміщених осіб.

«Кажуть, що 1,5 млн українських громадян, що постійно проживають у Донецьку і були вимушені виїхати, і зараз Росія перешкоджає їхній участі. Тому я вимагаю високого рівня компетентності при розмовах щодо участі чи неучасті», – сказав він.

[kkstarratings]