Від користування держмайном бюджет недоотримав 2,8 млрд.

Від користування держмайном бюджет недоотримав 2,8 млрд.

Від користування держмайном у 2020 році бюджет недоотримав 2,8 млрд грн

За повідомленням Рахункової палати на підставі аналізу звіту Фонду державного майна України за 2020 рік у частині, що впливає на виконання державного бюджету, у бюджет держави не надійшло близько 2.8 млрд грн.

Через несвоєчасність прийняття Кабінетом Міністрів України відповідних нормативно-правових актів, не відбулось укладення нових договорів про передачу державного майна в оренду та, як наслідок, – недонадходження коштів до державного бюджету.

План надходжень від оренди цілісних майнових комплексів та іншого державного майна не виконаний.

Протягом 2020 року до держбюджету було перераховано 1,3 млрд грн — 31,7% від плану.

Контроль за передачею державного майна в оренду Фондом здійснено неповною мірою. Заборгованість орендарів перед державним бюджетом становить 601 млн грн, що на 59,6% більше ніж у 2019 році.

Від дивідендів та відрахування частини чистого прибутку акціонерних товариств, що перебувають в управлінні Фонду, надійшло лише 260,56 млн грн, що у 3,2 раза менше ніж у 2019 році (840 млн гривень).

Аналіз показав неповне відображення у звіті Фонду діяльності з управління корпоративними правами держави.

Читайте также:  Валовий зовнішній борг України зріс на понад 2 млрд доларів.

Зокрема, відсутня інформація про несвоєчасне затвердження працюючими господарськими товариствами фінансових планів на 2020 рік.

Так, лише 16 із 41 суб’єкта затвердили фінплани вчасно, ще 17 – подали їх з порушенням термінів (до кінця 2019 року), 8 – не подавали такі плани, а 9 фінпланів було затверджено на початку фінансового року.