Відволікання з державного бюджету 2.5 мільярди гривень.

Державна аудиторська служба України повідомила Кабмін про відволікання з державного бюджету 2.5 мільярди гривень.

У листі Держаудитслужби, який оприлюднила експертна організація StateWatch йде мова, що під час боротьби з COVID-19, Міністерство соціальної політики завищило потребу у бюджетних коштах, що стало причиною відволікання 2,5 млрд грн з державного бюджету.

У Держаудитслужбі вважають, що існує ризик неповернення до держбюджету 1,8 млрд грн із цих коштів.

Неефективні управлінські рішення Мінсоцполітики призвели до відволікання виділених йому 170,6 млн грн коштів Фонду боротьби з COVID-19.

Відволікання з державного бюджету 2.5 мільярди гривень.

Аудитори вказують, що недотримання Фондом соціального страхування України рекомендацій постанови КМУ №710 щодо встановлення питомої ваги видатків на організацію роботи у розмірі 4,7 % його доходів призвело до зайвих втрат у 2020 році на суму 84,3 млн грн, які можливо було б спрямувати на виплату матеріального забезпечення та, відповідно, зменшити потребу у наданні коштів на повторній основі із Фонду боротьби з COVID-19 на цю суму.

Мінсоцполітики було також завищено розрахункову потребу у коштах Фонду на суму 1,1 млрд грн на виплату допомоги на дітей ФОПів на спрощеній системі оподаткування у період карантинних заходів у травні та червні 2020 року. Із них залишок нерозподілених Мінсоцполітики коштів становить 93,4 млн грн.

Читайте также:  Шефир - шофер ...

Також аудиторами встановлено причини соціального та інформаційного характеру ненадходження до 31 грудня заяв про отримання соціальної підтримки від 243 859 осіб, що позбавило їх можливості отримати допомогу від уряду на суму 1,9 млрд грн.