Військові капелани мають отримати статус Захисника України – Юлія Лапутіна

Військові капелани мають отримати статус Захисника України – Юлія Лапутіна

Міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна переконана, що військові капелани, які разом із українськими воїнами захищали країну на Сході, мають право отримати статус учасника бойових дій і відповідні гарантії і соціальний захист.

Під час зустрічі із головою Синодального управління військового духовенства Православної Церкви України Високопреосвященним Іоаном, Митрополитом Черкаським і Чигиринським та заступником голови СУВД по роботі з ветеранами, волонтерами АТО/ООС та їхніми сім’ями протоієреєм Дмитром Караном обговорили подальшу співпрацю Мінветеранів та Православної Церкви України, повідомляє  пресслужба Мінветеранів.

За словами Високопреосвященного Іоана, сьогодні в Православній Церкві України більше ніж пів тисячі військових капеланів. Усі вони, пройшовши війну на Сході, продовжують служити в територіальних єпархіях і допомагають ветеранам зцілитися вірою та повернутися до життя в родинах та громаді.

«Військові капелани одні з перших підтримали українських захисників на війні. Щоденно вони зміцнювали їхній моральний дух, підтримували віру. Держава, суспільство, капелани – партнери у зміцненні національної єдності та захисту України», – зазначила Юлія Лапутіна.

Читайте также:  Пожар в больнице в Черновцах возник из-за самоподжога одного из пациентов – СМИ

Під час зустрічі було обговорено детальний план співпраці з представниками територіальних відділів Мінветеранів та регіональних єпархій. Він спрямований на розв’язання проблем ветеранів та родин загиблих захисників України, розвиток взаємодії з питань психологічної та соціальної реабілітації.

Також домовилися залучити представника Православної Церкви до Оперативного штабу Мінветеранів з питань координації надання допомоги під час пандемії коронавірусної інфекції.