Військовим заборгували гроші.

За повідомленням Офісу омбудсмана Міністерство оборони України заборгувало військовослужбовцям виплати грошового забезпечення та інших видів грошової допомоги на суму 1 млрд 465,8 млн гривень.

“До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини надходять численні звернення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їхніх родин щодо порушення конституційних прав, у зв’язку із заборгованістю виплат грошового забезпечення та інших видів грошової допомоги ”, — йдеться в повідомленні.

На поточний момент заборгованість Міністерства оборони України з обов’язкових виплат військовослужбовцям становить 1 млрд 465,8 млн гривень. Зокрема, 1 млрд 271 млн гривень — це заборгованість з виплат грошової допомоги на оздоровлення. Також припинене фінансування „бойових виплат“ військовослужбовцям, які виконують завдання в зоні проведення операції Об’єднаних сил.

Щодо цієї ситуації омбудсмен надіслала листа міністру економіки Олексію Любченку. Вона просить якнайшвидше розв’язати цю проблему.

Не дивлячись на постійно зростаючи суми на фінансування сектору безпеки та оборони, Рахункова палата за останні три роки спостерігає тенденцію до збільшення суми невикористаних коштів за загальним та спеціальним фондами бюджету. За прогнозами Рахункової палати, на кінець 2021 року на рахунках Міноборони, може залишитись близько 15 мільярдів гривень.

Зауважимо, Міністерство оборони заявило, що у проєкті державного бюджету на 2022 рік передбачено рекордну суму на фінансування сектору безпеки і оборони України — 5,95% від ВВП. Відповідний показник у 2021 році становив 5,92%, а у 2020 році 5,45% від ВВП.

Тож, ситуація стає зовсім незрозумілою.

Держава виділяє на армію величезні кошти, на рахунках Міноборони гроші є, а ось на виплати військовим чомусь не вистачає

Читайте также:  Споживчі настрої українців знову погіршились.