Військовослужбовці в гарнізонах відзначили День Соборності України

Військовослужбовці в гарнізонах відзначили День Соборності України

Сьогодні, у День відзначення річниці підписання Акту Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, у військових частинах та установах оперативного командування «Схід» відбулися урочисті, інформаційні та національно-патріотичні заходи.

Так, з цієї нагоди в управлінні ОК «Схід» відбулося цільове інформування офіцерів.

– На запрошення командування, для військовослужбовців із цікавим та пізнавальним матеріалом виступив начальник Південно-східного відділу Українського інституту національної пам’яті, доктор історичних наук Ігор Кочергін, – повідомили в пресцентрі командування. – Науковець прочитав присутнім лекцію про історію свята Дня Соборності, а також про видатні події, які відбувались на шляху становлення єдиної соборної української держави.

Військовослужбовці в гарнізонах відзначили День Соборності України

А у Запорізькому обласному Територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки урочистості з нагоди свята розпочалися із поздоровлення особового складу. Звертаючись до підлеглих, тимчасовий виконувач обов’язків військового комісара обласного ТЦК та СП полковник Ігор Кіфоренко наголосив, що 22 січня ми згадуємо дві рівнозначні за вагою події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки й Акт Злуки українських земель.

Читайте также:  Президент Европейского Совета призвал РФ обеспечить полный доступ СММ ОБСЕ к неподконтрольным территориям и вернуться в СЦКК

– Нині військовослужбовці у районі проведення операції Об’єднаних сил так само відстоюють не лише незалежність, а й соборність України, як і їхні пращури 102 роки тому, – зазначив офіцер.

Також із нагоди відзначення річниці Дня Соборності України військовослужбовці Запорізького гарнізону взяли участь у покладанні квітів до погруддя Тараса Шевченка.

А на Дніпропетровщині, у місті Кривий Ріг, вшановуючи пам’ять воїнів, які віддали своє життя за свободу та незалежність України, військовослужбовці місцевого гарнізону поклали квіти до меморіалу Героїв.