Влада не вважає потрібним звітувати.

Сьогодні під час виступу дуже сподобалися слова мого вчителя, одного з творців Конституції Володимира Буткевича, який сказав, що ювілей Конституції — це для народу, а для влади це означає тільки одне — час звітувати.

На жаль, влада не вважає потрібним звітувати, і це не додає оптимізму, тому що владі нема з чим звітувати, влада ґвалтує і порушує Конституцію. На жаль, ми вимушені це констатувати.

До мене прийшла думка, що, напевно, я зробив помилку, не змінивши дату святкування Дня Конституції із 28 червня на 5 квітня. Саме 5 квітня 1710 року гетьман України Пилип Орлик написав першу в Європі демократичну Конституцію, яка засновує демократично-парламентську республіку. Тоді, коли в Європі скрізь були лише монархії.

Влада не вважає потрібним звітувати.

Думаю, дуже важливо нести інформацію про Україну, як одну із перших демократій в Європі, бо козацтво обирало гетьмана, було пряме виборче право. На жаль, Конституція діяла недовго, буквально декілька років, але це дуже важливо, що ми були першими. Так само, як поляки у травні 1791 року заснували свою Конституцію, і нещодавно ми бачили дуже активне святкування Дня Конституції на міжнародному рівні. І тут я твердо переконаний, що нам є чому повчитися, і нам є які висновки зробити.

Читайте также:  По 5600 вместо 11 000 голосований будет всего около 120-ти.

Мені здається, окремі радники Володимира Зеленського не читали статтю другу Конституції, де зазначається непорушність суверенітету, територіальної цілісності і незалежності нашої держави. Бо збираються через референдум руйнувати наш суверенітет, нашу територіальну цілісність. При чому, вони самі можуть вибрати, з яких причин. Або з причин некомпетентності і дилетанства, або з причин неповаги до нашої держави, у якої є суверенітет, у якої є міжнародно визнані кордони, і сьогодні це також звучало на урочистому засіданні.

Вважаю, що Конституція —  це не шведський стіл. Де ти можеш підійти, другу чи третю статтю вибрати, а 106-у, де обмежені права президента, не читати. Конституція тим і цінна, що вона працює тільки як цілісний законодавчий базовий державницький організм, фундамент державності України. І тому цінність Конституції полягає у тому, що там мають одночасно працювати всі статті. Включно з тими, що були запроваджені під час моєї каденції, і найосновніше —  це є те, що всі органи державної влади мають докладати всіх зусиль для руху нашої країни, для інтеграції в Європейський Союз і Північноатлантичний Альянс.

Читайте также:  О российских выборах, деолигархизации и бороде Коломойского.