Вплив Коломойського на владу погіршить зв’язки України із Заходом.

Екс-посол США в Україні (1998-2000 рр.) Стівен Пайфер звернув увагу на неприйнятність будь-якого впливу олігарха Ігоря Коломойського на рішення нинішнього державного керівництва України.

Як заявив колишній високопоставлений американський дипломат у середу на власній твітер-сторінці, це одразу погіршить відносини України з МВФ та прихильниками України на Заході.

«Колишній секретар Ради національної безпеки та оборони України (Олександр) Данилюк заявив, що подав у відставку через занепокоєння щодо впливу олігарха Коломойського.

Якщо Коломойський дійсно має вплив, це погано буде сприйнято Міжнародним валютним фондом і тими, хто підтримує Україну на Заході», — зауважив Пайфер.

Це вже не перший раз, коли екс-посол США в Києві застерігає нову адміністрацію в Україні від можливих «компромісів» з олігархом Коломойським.

Ще у вересні Пайфер відзначив, що в перші ж місяці на президентській посаді Володимир Зеленський створив «чималий політичний капітал в Україні та з друзями Києва на Заході, включаючи МВФ».

У цьому зв’язку американський експерт порадив новій українській владі обережно поводитися з Коломойським, у тому числі жодних «компромісів» щодо ПриватБанку.

Як відомо, Олександр Данилюк однією з головних причин своєї відставки назвав можливе скасування націоналізації ПриватБанку.

«Це одна з проблем. Сподіваюсь, що моє рішення буде сприяти тому, що ми уникнемо неправильних рішень в процесі ПриватБанку. Думаю, що це було почуто як всередині України, так і зовні», — зазначив Данилюк, додавши, що під неправильними рішеннями він має на увазі скасування націоналізації.

[kkstarratings]