Вугілля потрібно все більше, але грошей на нього поки що немає.

Для проходження осінньо-зимового періоду 2021-2022 українська теплова генерація потребуватиме 4.5 млн тонн імпортного вугілля при 11 млн тонн вугілля власного видобутку.

Як повідомили у Міністерстві енергетики:

«Зростання потреби в імпортному вугіллі пов’язано з тим, що при розробці оновленого прогнозного балансу більшість ТЕЦ подали заявки про відмову працювати на газі, і це зменшує обсяг вироблення на 1.6 млрд кВт/год. Додатково це потреба в 1 млн тонн вугілля».

Згідно з даними Міненерго, поточні запаси на складах ГК ТЕС суттєво нижче затвердженого міністерством план-графіка накопичення вугілля: 765,5 тис тонн, що на

984,5 тис тонн менше, ніж передбачено — 1,75 млн тонн.

«Укренерго» наголошує, що ситуація з накопиченням вугілля залишається критичною — запаси вугілля газової групи на складах ТЕС в 2,4 рази менше передбаченого попереднім графіком Міненерго обсягу.

Нещодавно ми розповідали, що «Центренерго» має намір отримати кредит на суму близько 1 млрд грн від державних банків для забезпечення необхідного запасу вугілля.

Але, член дирекції «Центренерго» Володимир Галущак повідомив, що підприємство отримало відмову держбанків надати кредит на закупівлю вугілля, посилаючись на необхідність отримання держгарантій під такі кредити.

Читайте также:  Державний гігант зупинився.

Зараз Міністерство енергетики планує залучити кошти для закупівлі вугілля ПАТ «Центренерго» у Державного агентства резерву (Держрезерв).

«Міністерство ініціювало нараду в Мінекономіки, через прем’єр-міністра було доручення. Зараз будемо відпрацьовувати і намагатися внести відповідні зміни до держбюджету, щоб за рахунок коштів Держрезерву закупити вугілля для» Центренерго», — повідомили в Міненерго.

Бюджет вже потрібно переглядати через те, що не вистачає грошей на субсидії, тепер не вистачає грошей на вугілля.