Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Вугільні держпідприємства звітують про сотні мільйонів збитків.

За повідомленням проєкту Марлін найбільші державні вугільні підприємства, які підпорядковані Міністерству енергетики України, синхронно відзвітували про чисті збитки на загальну суму понад 576 млн грн за півріччя 2021 року.

Серед них:

“Торецьквугілля” (Донецька область) – 214,9 млн грн;
“Львіввугілля” – 204,2 млн грн;
“Лисичанськвугілля” (Луганська область) – 103,7 млн грн;
“Волиньвугілля” – 53,8 млн грн.

Зауважимо, що “Львівугілля” та “Волиньвугілля” віднесені урядом України до підприємств, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави.

Згідно пояснювальних записок вугільних підприємств, які були надіслані в Міненергетики, з початку 2021 року на підприємстві “Торецьквугілля” бракує матеріалів для здійснення господарської діяльності, що унеможливлює здійснення виробничих процесів у повному обсязі. Головною причиною збитків на “Лисичанськвугілля” назвали припинення електропостачання та відсутність коштів на ремонт і придбання необхідних матеріалів.

Влада вперто продовжує брехати, що жодних проблем з вугіллям у опалювальний сезон не буде, у той час, коли більшість блоків ТЕС та ТЕЦ припиняють роботу через його нестачу, а державні вугільні підприємства звітують про збитки.