За 2 роки підприємства Мінекономіки зазнали збитків 12 млрд

За інформацією Рахункової палати, результати аудиту ефективності справляння доходів від власності суб’єктів господарювання, що належать до сфери управління Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України засвідчили, що протягом 2019−2020 років суб’єкти господарювання, що належать до сфери управління Мінекономіки, показали фінансовий результат у розмірі 11,7 млрд грн збитків.

За підсумками діяльності за два роки чистий прибуток суб’єктів господарювання Мінекономіки склав майже 1,3 млрд грн, що на 49% менше від запланованого показника. При цьому чисті збитки майже втричі перевищували план, а кількість збиткових підприємств зросла з 26 до 33.

Аудит показав, що Мінекономіки в зазначений період неефективно контролювало діяльність суб’єктів господарювання (СГ), зокрема, не затвердило стратегічних планів 77 з 113 працюючих підприємств.

Не аналізувались та не переглядались стратегічні цілі СГ, методи й способи їх досягнення відповідно до пріоритетів державної політики. Лише 69 СГ у 2019 році та 65 СГ у 2020 році мали затверджені інвестиційні плани, а інвестиційні плани СГ на середньострокову перспективу (3–5 років) Міністерством взагалі не затверджувались.

«Мінекономіки не створило ефективної системи внутрішнього контролю. Відповідний структурний підрозділ міністерства не функціонує», — зазначили в Рахунковій палаті.

Аудитори також з’ясували, що понад 20% суб’єктів господарювання у 2019 році та 29% у 2020 році провадили діяльність за відсутності затверджених фінансових планів. У визначений законодавством строк на 2019 рік не затверджено фінансових планів 100 СГ, на 2020 рік – 71 СГ, на 2021 рік – 63 СГ.

Читайте также:  У Держрезерві критично низький запас зерна.

Тож, провали усієї економіки України вже не викликають такого подиву на тлі того, що Міністерство економіки не в змозі навести лад серед підпорядкованих йому підприємств.

На жаль, така ситуація не тільки з підприємствами Мінекономіки, в інших міністерствах справи не краще.