За перше півріччя видатки бюджету не виконані на 44 мільярди

Як повідомляє голова Рахункової палати , коментуючи виконання Держбюджету за І півріччя поточного року, видатки загального фонду державного бюджету менші плану на 44,3 млрд грн (7,3%).

Не виконаний план видатків за програмами МОЗ, Міноборони, Мінсоцполітики, Мінагрополітики. Зокрема,

План видатків МОЗ не виконаний на 10% − 8,4 млрд грн Із них 3,4 млрд грн − на реалізацію програм державних гарантій медичного обслуговування населення 1,4 млрд грн − на проведення вакцинації.

Міністерство оборони не виконало план видатків на 4,3 млрд грн (7,9%). З них 1,9 млрд грн − на забезпечення діяльності ЗСУ, підготовку кадрів і військ, медичне забезпечення особового складу, ветеранів військової служби та членів їхніх сімей, ветеранів війни 1,8 млрд грн – на закупівлю, модернізацію та ремонт озброєння, військової техніки, засобів і обладнання.

Мінсоцполітики не виконало план на 3,3 млрд грн (1,9%), із яких 1,6 млрд грн − на виплату деяких видів допомог, компенсацій, грошового забезпечення та оплату послуг окремим категоріям населення.

Читайте также:  Борги із зарплати продовжують зростати.

Мінагрополітики − на 1,1 млрд грн (51%), із них майже 816 млн грн − на фінансову підтримку сільгосптоваровиробників.

У дохідній частині на 3 млрд грн не виконаний план акцизного податку із вироблених в Україні підакцизних товарів; на 0,4 млрд грн − податку та збору на доходи фізичних осіб.

«Не виконується і план державних запозичень – за перше півріччя до загального фонду державного бюджету отримано на 78,7 млрд грн менше плану − 260 млрд грн. Державних зовнішніх запозичень – на 63% менше плану», − додав Валерій Пацкан.

Він також зауважив, що від приватизації державного майна надійшло 1 млрд грн, що менше плану на 8,4 млрд грн (89%).

Повний провал з надходженнями до бюджету відгрального бізнесу, бізнес легалізували, а от кошти з тіні вивести так і не змогли.

В держбюджеті на 2021 рік було закладено 7.4 млрд грн. надходжень від різних секторів азартної індустрії України. На середину червня бюджетні відрахування операторів грального бізнесу поки-що складають тільки 900 мільйонів гривень.

Читайте также:  В Україні зростуть податки