Заборгованість перед військовими зростає.

Під час години запитань до уряду у Верховній Раді заступник міністра оборони повідомив, що Міністерство оборони заборгувало військовим виплати одноразових винагород у розмірі 2 млрд грн.

Причиною є нестача в грошах у Міністерстві оборони у обсязі 7,1 млрд грн.

«Щодо винагороди за участь у бойових діях у зоні виконання ООС, вона виконана повністю за серпень. На сьогодні ми маємо заборгованість по виплаті одноразових винагород у розмірі 2 млрд 100 млн грн.»

Також, заступник міністра повідомив, що у Міністерстві оборони є нестача в грошах у обсязі щоб виплачувати винагороду усім військовослужбовцям, у тому числі одноразові виплати. «Ми зараз ідемо на те що економимо гроші на закупівлі пального і на виплаті премій вищому керівному складу Міноборони».

У той же час, за прогнозами Рахункової палати, на кінець 2021 року на рахунках Міноборони, може залишитись близько 15 мільярдів гривень. Про це ми повідомляли раніше.

Нагадаємо, у вересні Міністерство оборони заборгувало військовослужбовцям виплати грошового забезпечення та інших видів грошової допомоги на суму 1 млрд 465,8 млн гривень.

Читайте также:  У столиці тарифи на опалення для юридичних осіб зросли майже на 80%.

Зауважимо, що за останні роки на фінансування сектору безпеки і оборони України виділяються величезні кошти. Як їх витрачає Міністерство оборони – це питання до аудиторів, от тільки не зрозуміло, чому не вистачає саме тим, хто знаходиться на передовій?