Заборона продажу алкоголю й цигарок в маркетах призведе до зростання ціни на алкоголь та тютюн та збільшення контрафакту.

Законопроект № 5805, що передбачає зміни в частині місць продажу алкоголю і сигарет, зареєстрував народний депутат від Партії «Слуга народу».

Якщо закон приймуть, то спиртні напої, включаючи пиво, вдасться придбати не в продуктових магазинах, а тільки у спеціалізованих точках.

Експерти Європейської Бізнес Асоціації вже висловили свої застереження , що у разі прийняття законопроєкту може виникнути блокування на тривалий час продаж спиртного й тютюну в Україні.

Експерти Європейської Бізнес Асоціації переконані, що спроби обмежити місця продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів створять додаткове фінансове обтяження для бізнесу та можуть призвести до зростання цін на продукцію та утворення монополій.

Для обладнання окремих торгових точок для продажу алкоголю та тютюну бізнесу необхідно буде задіяти капітальні інвестиції, через що можуть зрости ціни на легальну продукцію та збільшиться ціновий розрив між контрафактними та легальними товарами.

Експерти звернули увагу на те, що в більшості країн ЄС, зокрема, в країнах Східної Європи, подібний досвід обмеження торгівлі алкоголем та тютюновими виробами відсутній.

Читайте также:  Зернова корпорація від початку 2021 року зазнала 1 млрд грн збитків.

Також, в контексті даного законопроєкту відсутній будь-який аналіз правозастосовної практики та статистичних даних, який би свідчив про неефективність і недостатність діючих обмежень і заборон щодо реалізації алкогольної продукції та тютюнових виробів у законопроєкті не врахована оцінка фінансово-економічних наслідків введення таких змін для бізнесу та держави, зокрема втрати бюджету від зменшення кількості ліцензій на роздрібну торгівлю тютюновими і алкогольними виробами.

Законопроєктом не передбачено окремих норм щодо регулювання продажу алкогольних і тютюнових виробів у місцях громадського харчування.

Коли здається, що хочеш як найкраще, але знань не вистачає.