Законопроект об отмене депутатской неприкосновенности.

Верховна рада попередньо схвалила законопроект про внесення змін до статті 80 Конституції України щодо скасування недоторканності народних депутатів України. За — 363 голосів

Верховна Рада України скликання проголосували за постанову про попереднє схвалення закону про скасування депутатської недоторкаості.

Йдеться про закон про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України) №7203.

За відповідне рішення проголосувало 363 народних депутатів.

«1. Внести зміни до статті 80 Конституції України (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., N 30, ст. 141), виклавши її в такій редакції:

«Стаття 80. Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп».

2. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2020 року», — йдеться у законі.

Зараз стаття 80 Конституції сформульована так:

«Народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність.

Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.

Народні депутати України не можуть бути без згоди Верховної Ради України притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані».

«Суспільна думка з цього приводу й зараз свідчить, що гарантії недоторканності народних обранців в існуючому обсязі є невиправданими та по суті перетворилися в гарантії безкарності», — йшлося у пояснювальній записці до законопроекту.

[kkstarratings]