Зараз під загрозою окупації острів Зміїний.

Зараз під загрозою окупації острів Зміїний.

Саме про це повідомляють як західні експерти та аналітики так і вітчизняні. Те, що Путін в псевдо-науковій маніпулятивній статті, що виклали від його імені на сайті Кремля, згадав саме острів Зміїний, лише підтвержує прогнози.

А те, що в ней пишеться про начебто грубі порушення діючих на той момент правових норм при передачі УРСР при передачі остріва Зміїний у 1948 році, каже про те, що кремлівський божевільний знов готовий порушувати територіальну цілісність України та планує подальшу силову експансію.

Острів Зміїний знаходиться в районі велетезних покладів природного газу та нафти на континентальному шельфі України. Це десятки мільйонів тон нафти та десятки мільярдів кубометрів газу і це приваблює РФ, як будь якого злодія.

Зараз під загрозою окупації острів Зміїний.

Але головне це те, що втрата Зміїного запустить багато процесів, які несуть шкоду Україні. Це і зміна фактичних морських кордонів України, поширення морької блокади яку зараз реалізує Кремль по відношенню до України, продовження блокування українських чорноморських портів, ще більше перешкоджання вільному судноплавству у Чорному морі та доступу до дельти річки Дунай, що омиває береги 10 країн.

Читайте также:  АТО - курорт для мальчиков.

Все це може статися в будь-який момент, як тільки РФ розпочне свою операцію по захоплення острова Зміїний.

Путін планує захопити Зміїний, щоб по декількох напрямках завдати шкоди Україні. Сьогодні у Путіна у Чорному морі вистачає війскових, щоб захопити острів Зміїний упродовж 5-6 годин, а впродовж 10-12 годин наростити сили та оборону Зміїного для довгострокового утримання острову. На жаль, у України немає зараз сил біля Зміїного, які можуть своєчасно зупинити ворога, а також не вистачить часу для власного реагування українських військ по цьому напрямку, щоб захистити Зміїний.

Колишній міністр оборони України Андрей Загороднюк, як і інші профільні експерти попереджає, що для реагування на загрози Україна має досить обмежені можливості. Головним чином – реактивний склад сил і засобів із часовим плечем у рази більшим, ніж потенційно має РФ.

Реальному стримуванню Москви від захоплення острову до часу побудови запланованих спроможностей ВМС України може стати розгортання у їх складі щонайменше чотирьох-шести амфібійно-ударних катерів, в тому числі класу Mark VI.

Читайте также:  Разбор текста по олигархам ко второму чтению.

Тоді час реакції двох-трьох таких катерів з морськими піхотинцями (групами ССпО) на борту з положення бойового чергування в Одесі складатиме до трьох годин та випереджуватиме агресивні дії з окупації Острову.

Тимчасово, до відновлення мінімально необхідного рівня спроможностей ВМС України, їхню нестачу частково можливо компенсувати за рахунок перманентної ротаційної присутності в Чорному морі кораблів країн-членів НАТО, передусім США та Великої Британії.

Це потребує відповідних політичних рішень. Ризик захоплення РФ острова Зміїний має бути озвучений на всіх можливих дипломатичних майданчиках для запобігання реалізації викладеного сценарію з використанням фактору неочікуваності з боку росіян.

Пане, Зеленський, я часто попереджаю Вас та Уряд про те, що потім відбувається. І я роблю це зараз. Скликайте РНБО щоб прийняти рішення, які завадять втраті Зміїного та зруйнують плани Путіна. Зараз у вас ще є час. Потім його не буде. Будуть наслідки ваших дій або вашої бездіяльності.