Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Заробітна платня у топів УЗ.

Багатьох, бачу, зачепила інформація звіту E&Y про заробітну плату провідному управлінському персоналу «Укрзалізниці».

Так, справді, – 19,24 млн гривень. Все відкрито, прозоро, підзвітно.

Тут варто висловитись.

  • Можна, звичайно, пожартувати, що сукупно управлінський персонал УЗ заробив стільки, скільки задекларував один голова найбільшої державної енергетичної компанії.
  • Можна перевести ці 20 мільйонів у вартість автомобілів, на яких зараз їздять відставні (не зі своєї волі) топ-менеджери Укрзалізниці. 5-6 таких автомобілів мають вписатися у пару десятків мільйонів гривень.
  • А можна просто продовжити читати все той же звіт E&Y.

Наприклад.

Адміністративні витрати ПАТ «Укрзалізниця» у 2016 році склали 863 мільйони гривень. Це майже удвічі менше, ніж в 2015 році. Тоді вони становили 1 757 млн. грн. Всі цифри, повторимо, відповідно до затвердженої E&Y звітності за 2015-2016 роки.

Таким чином, оптимізація витрат, лише за цією статтею, склала 894 млн. грн.

Далі.

Відповідно до звіту про виконання фінансового плану, 2016-го року продуктивність праці у наших регіональних філіях зросла по відношенню до 2015 року на 6,7% і становить 1388,5 тис. приведених т-км/ос.

Якби такого зростання не було, витрати на оплату праці з нарахуваннями були б вищими в 2016 році приблизно на 1,5 млрд.грн.

Ще один приклад.

За даними управлінської звітності , протягом 2016-го року ми знизили ціну закупівлі однієї тонни дизельного пального, порівняно з попереднім роком, на 501 гривню. А це, «на хвилинку», 151 млн.грн, включаючи податок на додану вартість.

Отакий результат «оптимізації процесу закупівель та впровадження нових підходів до ціноутворення», якщо говорити бюрократичною мовою.

151 мільйон тільки на дизелі! І продовжимо у тому ж дусі.

1 003 млн. грн.

Саме на стільки є вищим результат компанії у 2016 році за національними стандартами бухгалтерського обліку, якщо порівнювати з фінансовим результатом аналогічного періоду 2015 року.

А за міжнародними стандартами, наш фінансовий результат кращий від показника 2015-го року на 9 459 млн. грн.

  • Комусь важко визнати, що це наслідок наших позитивних управлінських рішень?
  • У когось не повертається язик сказати, що ми сповна відпрацьовуємо свою зарплату?
  • Вам мало історії, коли керівники з мізерною зарплатою потім декларують мільйони готівки?

Я розумію, – у боротьбі за годівницю УЗ, що починає розкручуватись, засобів ніхто не добиратиме. З мухи наших прорахунків робитимуть слона. Наших успіхів волітимуть не помічати.

Хай так.

Зате їх бачать міжнародні аудитори з тієї ж E&Y. І це дуже добрий знак для компанії. Вона – на правильному шляху.

Войцех Балчун