Зеленський обіцяє виборцям нічого не обіцяти– світова преса.


🗞NRC Handelsblad: Зеленський добре дбає про своїх друзів.
🗞The Irish Times: репортаж з Харкова, який зветься «Зміна доби не заторкує політичного виживанця зі східної України, який сіє розбрат».

🔸Нідерландський часопис NRC Handelsblad публікує матеріал «Зеленський добре дбає про своїх друзів». NRC Handelsblad пише, що Зеленський як політик, який не переобтяжує виборців якимись обіцянками, а водночас обіцяє їм нічого не обіцяти, постає доволі унікальним у своєму стилі.

Сам Зеленський побудував свою виборчу кампанію на гаслах проти Порошенка, наголошуючи, що викорінить корупцію. NRC Handelsblad ставить запитання, чи ж це справді відбудеться? І додає, що досі Зеленський діяв або символічно або дещо сюрреалістично.

Втім Зеленський також здійснює і реальні кроки. Тут і там він поступово призначає своїх людей. В Україні все обертається навколо особистої лояльності. Відтак, надзвичайно важливо, ким саме президент себе оточує.

Але креденції деяких призначень Зеленського досить чітко нагадують минуле. Багато хто з новопризначених керівників заробив свої «відзнаки» у тих «Авгієвих стайнях», якими й була Україна. Надто за часів президентства Януковича.

NRC Handelsblad наводить приклад чільної постаті партії Зеленського «Слуга Народу» Дмитра Разумкова, який свого часу був активним членом «Партії регіонів» Януковича.

Читайте также:  54% українців хочуть перевиборів Верховної Ради.

Головою адміністрації президента, третьою найвпливовішою постаттю в Україні, Зеленський призначив Андрія Богдана, який був правником олігарха старого стилю Ігоря Коломойського.

Сама процедура цього призначення була доволі показовою. Кандидата на цю посаду мала б затверджувати спецкомісія, створена після революції 2014р. Проте Зеленському це не сподобалось, і він просто перейменував Адміністрацію президента України на Офіс президента України. Відтак попередні правила вже не поширювалися на голову цієї структури.

У більш брутальному стилі було здійснено призначення в Одесі. Перед призначенням місцевого керівника, Зеленський пообіцяв, що не буде «хрещеним батьком» бо Зеленський є євреєм і не хрестив своїх дітей, (сина Кирила Зеленський хрестив у Києві, про що сам розповідав українським ЗМІ і ділився фотографіями – ред.), а також не буде «войовничим», –українські виборці втомились від війни з Росією.

І саме після цього він призначив Андрія Андрейчикова, підприємця, що займається металобрухтом, головою Одеської ОДА. Андрейчиков заробив свої статки у Придністров’ї, якому покровительствує Росія.

Придністров’я є джерелом торгівлі жінками, зброєю та контрабандою.
На додаток, Андрейчиков співпрацював з відомим «кремлефілом» Ігорем Марковим, який втік до Росії.

Читайте также:  Сколько голосов есть у Слуги народа.

Коли Зеленський і далі йтиме подібним курсом, домайданівські часи олігархічного панування кланів в Україні дістануть свій чіткий відгомін, а політик, який подавав себе як «антиполітик», тому й не давав людям жодних обіцянок, піде просто своїм шляхом, бо ж, власне, він таки нічого нікому не обіцяв.

🔸Періодичне видання Ірландії The Irish Times друкує репортаж з Харкова, який зветься «Зміна доби не заторкує політичного виживанця зі східної України, який сіє розбрат». The Irish Times пише, що п’ятьма роками по тому, як в Україні скинули проросійський режим, питання, що їх порушив Майдан і надалі актуальні у другому за величиною місті України, яке розташоване за 35 км від Росії, і десь за 300 км від зони бойових дій на сході України.

The Irish Times пише про мера Харкова Кернеса, який уособлює собою все те, чому прагнув покласти край Майдан, а саме – корупцію, безкарність і сумнівну лояльність до України. І ось попри все це, Кернес пройшов крізь суспільні потрясіння в Україні, а також спробу замаху, і досі тримає Харків у своїх стиснутих руках.

От і зараз 60-річний Кернес висувається на виборах 21 липня, які мають усунути всю «стару гвардію» з українського парламенту, проте затятий виживанець не виказує ознак бажання віддавати владу, навіть якщо новий президент України голосно обіцяє трансформувати українську політику.

Читайте также:  Совместная пресс-конференция Хомчака и Тарана.

The Irish Times пише, що Кернес також розлютив своїх опонентів тим, що відновив пам’ятник радянському маршалові Жукову у Харкові. Водночас, як зазначає дублінський часопис, він цим кроком втішив своїх прихильників, які поділяють його прагнення відновлення добрих стосунків з Росією.

Видання вказує, що впродовж років Кернес був близьким союзником президента Віктора Януковича.

Газета нагадує, що так само, як і у Донецьку та Луганську антимайданівці у Харкові захопили були місцеві органи влади і піднімали російський прапор над тими офіційними будівлями. Проте намагання утворити ще одну сепаратистську «республіку» у Харкові зазнали невдачі.

Дублінський часопис згадує про мера Одеси Геннадія Труханова, який так само як і Кернес відкидає звинувачення у проросійських симпатіях і зв’язках з організованою злочинністю.

Видання також додає, що Кернес і Труханов навіть разом заснували партію з російською назвою «Довіряй справам», яка втім не користується популярністю.

Влад Пономарь

[kkstarratings]


[ajax_load_more container_type=»div» post_type=»post» scroll_distance=»50″]