Зенітно-ракетні стрільби.

РАКЕТНІ СТРІЛЬБИ У ХЕРСОНСЬКІЙ ОБЛАСТІ: ЩО ВИПРОБОВУЄ УКРАЇНА

Як ми вже повідомляли на Державному випробувальному полігоні “Ягорлик” у Херсонській області розпочалися бойові стрільби зенітних ракетних підрозділів Повітряних Сил ЗС України.

Хотіли дещо детальніше розказати про пуски які вже було здійснено.

Серед опублікованих вчора прес-службою Командування Повітряних Сил ЗС України світлин помічені пускові установки то зенітно-ракетних комплексів С-125М1:

Пускова установка до ЗРК С-125М1 на Державному випробувальному полігоні “Ягорлик”

В свій час ЗРК С-125 були зняті з озброєння української армії та перебували на зберіганні. Також велись розробки по їх модернізації в інтересах іноземних замовників. Але з початком російської агресії у 2014 році модернізації стали актуальними і для Повітряних Сил ЗС України.

Ці зенітно-ракетні комплекси пройшли один з етапів випробування у січні 2018 року та підтвердили свої тактнико-технічні характеристики – межа зони ураження з новими ракетами, становить 40 км, максимальна висота – 25 км.
Зараз же відбувались контрольно-льотні випробування, за якими спостерігали представники КБ “Луч”, яке є розробником модернізації ЗРК С-125М1 та високопосадовці Збройних Сил України.

Окрім того була помічена модернізована станція наведення ракет СНР-125 до ЗРК С-125М1:

Станція наведення ракет СНР-125 до ЗРК С-125М1

Місце роботи операторів модернізованого зенітно-ракетного комплексу С-125М1:

Пункт управління ЗРК С-125М1 Фото

Під час стрільб цих комплексів також були помічені ЗРК С-300В1 та ЗРК “Оса-АКМ”:

Пуски з ЗРК С-125М1 + С-300В1 та ЗРК Оса-АКМ на полігоні у Херсонській області

ЗРК С-300В1 — перша мобільна універсальна система протиракетної і протилітакової оборони. Її особливістю є те, що Наявність двох типів зенітних керованих ракет, з яких один тип 9М83 призначений для ураження аеродинамічних цілей на відстані до 75 км, а другий 9М82 може вражати балістичні цілі класу «земля-земля» — оперативно-тактичні ракети типу «Р-11» («’Scud»’ з кодифікації НАТО), «Ланс», «Першинг-1А», а також літальні апарати всіх типів зі швидкостями до 3000 м/с на відстані до 100 км.

ЗРК С-300В1

Після розвалу Радянського Союзу в Україні базувалось дві військові частини на озброєні яких перебували комплекси С-300В1:

• 25-а зенітна ракетна бригада (А1181) м. Стрий, Львівської області (розформована у 2002 році)
• 137-а зенітна ракетна бригада (А3024) м. Умань Черкаської області (розформована у 2012 році)

Але згодом вони були зняті з озброєння та поставлені на зберігання.

Інший помічений зразок – ЗРК «Оса-АКМ».

ЗРК «Оса-АКМ» – автоматизований військовий зенітний ракетний комплекс (за класифікацією НАТО: SA-8 «Gecko»). Комплекс є всепогодним і призначений для прикриття сил і засобів корпусу у всіх видах бойових дій. Комплекс оснащений шістьма зенітними керованими ракетами 9М33М3.

ЗРК “Оса” під час одного з парадів Незалежності України

Українське підприємство “Укррадарпроект” розробило проект модернізації ЗРК «Оса-АКМ» . Зокрема відбулась заміна електроні на нову елементну базу, що включає:

• заміна електронно-променевих трубок;
• радіоламп та лампи біжної хвилі;
• відикона та інших морально застарілих елементів;
• встановлення ПЗЗ матрицю в двох діапазонах;
• доопрацьована телевізійно-оптична головка.

Пульт управління командира на модернізованій “Укррадарпроект” ЗРК “Оса”

Також українська модернізація ЗРК “Оса” дозволяє отримувати зовнішні ціле-вказівки від зовнішнього командного пункту на радіусі 90 км та працювати в 4-х режимах дальності:

• 12 км;
• 25 км;
• 45 км;
• від зовнішнього командного пункту до 90 км.

Окрім того введено режим автоматичного ведення цілі у видимому та інфрачервоному діапазоні, за для протидії сучасним засобам радіоелектронного виявлення введено секторний режим (робота від 6 до 360 градусів) та режим мерехтіння, що дозволяє зменшувати час перебування в ефірі і фактично бути виявленим супротивником.

Також серед зразків, що здійснювали стрільбу – С-300ПТ:

Пускова установка до ЗРК С-300ПТ на Державному випробувальному полігоні “Ягорлик”

Сімейство зенітних ракетних комплексів середнього радіусу дії С-300 призначене для боротьби з літаками стратегічної і тактичної авіації, крилатими, оперативно-тактичними та балістичними ракетами на висотах від 25 м до 27 км, та відстанях до 100 км в умовах інтенсивного радіопротидії. На заході комплекс отримав позначення SA-10.

Впродовж останніх двох років підприємством ДП «Укроборонсервіс» було відремонтовано п’ять комплексів С-300 для Повітряних Сил Збройних Сил України, про що ми повідомляли.

Під час здійснення ними пусків також було помічено ЗРК “Бук-М1”:

«Бук» — самохідний зенітно-ракетний комплекс, призначений для боротьби з маневреними аеродинамічними цілями (крилаті ракети, керовані бомби, літаки, гелікоптери, БпЛА тощо) на малих та середніх висотах (від 30 м до 14–18 км) в умовах інтенсивної радіопротидії.

Пускова установка ЗРК Бук-М1 одного з дивізіонів Повітряних сил ЗСУ

Роботи над ЗРК було розпочато 1972 року. Першу модифікацію «Бука» (9К37; за класифікацією МО США і НАТО — SA-11 Gadfly) прийнято на озброєння 1979 року. Наступну модернізацію комплексу 9К37М1 «Бук-М1» — 1983 року.

[kkstarratings]   

[ajax_load_more post_type=»post» scroll_distance=»5″ max_pages=»1″][ajax_load_more post_type=»post» offset=»5″ scroll_distance=»5″ max_pages=»1″][ajax_load_more post_type=»post» offset=»10″ scroll_distance=»5″ max_pages=»1″]
[ajax_load_more post_type=»post» offset=»15″ scroll_distance=»5″ max_pages=»1″][ajax_load_more post_type=»post» meta_key=»» meta_value=»» meta_compare=»IN» meta_type=»CHAR» meta_relation=»AND» offset=»20″ scroll_distance=»5″]