Зернова корпорація від початку 2021 року зазнала 1 млрд грн збитків.

Як повідомляється на сайті ДПЗКУ, правоохоронні органи під час розслідування дій попереднього керівництва акціонерного товариства «Державна продовольчо-зернова корпорація України» встановили випадки експорту держкомпанією сільгоспкультур компаніям-нерезидентам за заниженими цінами, які призвели в 2021 році до збитків корпорації в розмірі близько 1 мільярда гривень.

Про збитки агрогіганта за півроку ми повідомляли раніше.

Нагадаємо, нещодавно попередньому в.о голови правління оголошено підозру у привласненні, розтраті майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Службові особи ДПЗКУ вчинили розтрату майна корпорації на 57 млн доларів США.

За останні місяці утворилась значна проблемна дебіторська заборгованість зі сторони нерезидентів у розмірі близько $29 млн.

Закупівлі зернових врожаю 2021 року, здебільшого проводилась за завищеною вартістю на 300-500 грн на тонні через компанії, які використовують схеми «скруток» ПДВ. Для цього було змінено процедуру спотових закупівель, а саме – з переліку обов’язкових документів було прибрано документи, які підтверджували походження зерна, що і дало змогу використовувати схему «скручування» ПДВ.

За зазначений період повністю зупинена форвардна програма закупівлі зернових, а відділ форвардних закупівель – скорочений як структурний підрозділ корпорації.

Читайте также:  Ціни на автомобільне паливо продовжують зростання.

Станом на сьогодні завантаженість власних елеваторів з початку року становить лише 10% від загальної потужності.