Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Звинувачення у плагіаті

Згідно з поданими недавно документами, протеже Трампа, що відмовилася від посади в Білому домі через звинувачення у плагіаті, тепер буде лобіювати інтереси українського олігарха, котрий нещодавно виступив на користь більш істотних поступок Росії. Моніка Кроулі заявила відділенню державної безпеки міністерства юстиції, що представлятиме мільярдера Віктора Пінчука у переговорах з офіційними особами уряду США «та іншими політиками» стосовно «питань, що викликають зацікавлення у містера Пінчука».

Кандидатура Кроулі, співробітниці Fox News, розглядалась на високий пост в Раді національної безпеки Білого дому до тих пір, поки не вийшли репортажі CNN і Politico, з повідомленнями, що великі фрагменти її опублікованої в 2012 році книги «What the (Bleep) Just Happened» («Що за – «пі-пі-пі» – щойно трапилась») та докторської дисертації в Колумбійському університеті є плагіатом.

Минулого тижня Кроулі відкинула ці звинувачення.

 «Те, що сталося зі мною, було в прямому сенсі огидним політичним трюком, – сказала вона під час виступу в шоу Шона Хенніті (Sean Hannity) на Fox News. – Звинувачення були спростовані, мій редактор повністю підтримав мене». (Звинувачення не були спростовані).

Проте вона відмовилася від подальшого розгляду своєї кандидатури на пост в РНБ. І тепер Кроулі буде «забезпечувати інформаційно-роз’яснювальні послуги в інтересах Віктора Пінчука», згідно з документами, поданими в п’ятницю в відділ іноземних агентів міністерства юстиції.

Колишній радник з національної безпеки Майк Флінн (Mike Flynn) – людина, яка могла бути босом Кроулі в РНБ, – також недавно зареєструвався як іноземний агент, вирушивши працювати від імені турецької компанії, пов’язаної з урядом цієї країни. (Флінн пішов зі свого поста в РНБ минулого місяця після того, як з’ясувалося, що він не сказав правду про свої розмови  з послом Росії щодо антиросійських санкцій США у зв’язку з анексією українського Криму).

Нова іпостась Кроулі з’явилася, коли європейські критики російської агресії в Україні стурбувалися позицією Пінчука, котрий в грудневій колонці Wall Street Journal закликав українських лідерів піти на додаткові поступки Москві.

«Нова адміністрація у Вашингтоні може дати Україні можливість зробити свій внесок у вирішення питання щодо втручання Росії», – писав він, порадивши Україні відмовитися від планів вступу до Європейського Союзу та Організації Північноатлантичного договору.

На колонку відразу відреагували українські лідери, в тому числі президент Петро Порошенко, який заявив, що не буде присутнім на щорічній конференції Пінчука «Ялтинська європейська стратегія» в цьому році.

Президент Трамп був вкрай критичним до НАТО. Навіть припускав, що Сполучені Штати можуть не дотримуватися зобов’язань щодо взаємної оборони в разі російської агресії проти східноєвропейських держав – членів Альянсу, якщо ці держави не збільшать свої внутрішні оборонні бюджети. Тепер Кроулі працюватиме над налаштуванням стосунків між Пінчуком і посадовими особами уряду США. (Вона не відповідала на питання про свою нову роль).

Кроулі працює в консалтинговій фірмі Дуга Шоена (Doug Schoen, колишній радник Білла Клінтона – Ред.), який представляє інтереси Пінчука з 2011 року. Шоен і Кроулі знають один одного завдяки каналу Fox News, з яким обидва співпрацюють. Згідно заповненій Шоеном декларації, йому платять 40 000 доларів на місяць за роботу, яка включає «сприяння переговорам між Пінчуком і американськими політиками щодо демократизації України і її європейської інтеграції».

В минулому році Шоен організовував зустрічі з офіційними особами в РНБ, Держдепартаменті, десятками членів Палати представників і Сенату, а також представниками засобів масової інформації.

Статок Пінчука у сталеливарній і трубопрокатній галузях України оцінюється в $1,5 млрд. Його EastOne Group в даний час має холдинги в промисловому, медіа- та банківському секторах. Олігарх був серйозним донором Фонду Клінтона. Трамп називав фінансову підтримку Пінчуком Фонду Клінтона «нечесною».

Але у Пінчука також були фінансові зв’язки з самим Трампом. Вони проходили через Картера Пейджа (Carter Page) – радника Трампа з питань Росії у виборчій кампанії. Повідомлялося, що ще в 2004 році Пейдж сказав колегам, що дружить з Пінчуком. У 2015 році Фонд Пінчука виплатив Фонду Трампа 150 000 доларів США в обмін на 20-хвилинний відеоролик зі зверненням Трампа, оприлюднений на щорічній конференції «Ялтинська європейська стратегія» (проходила з 10 по 12 вересня 2015 року у Києві – Ред.).

Володимир Ар’єв