Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Звіт групи Нафтогаз.

Друзі, зустрічайте розгорнутий річний звіт групи Нафтогаз за 2016 рік! . Ви наші кінцеві власники, звітуємо вам.

Документ про наші фінансові та нефінансові результати, а також про ринки, на яких ми працюємо. Багато аналітичної інформації, у тому числі у вигляді інфографіки.

Головним теглайном цього звіту ми обрали слова “перші паростки” – бо у 2016 році з’явилися перші результати реформи ринку. Це ще не врожай, і результати можна легко згорнути, але ми на правильному шляху.

Вперше за багато років Нафтогаз нарешті став тим, чим має бути для держави команія, яка видобуває, транспортує та продає вуглеводні: джерелом доходу.

Група Нафтогаз сплатила 74 млрд грн податків і є найбільшим платником податків в Україні. При цьому держава витратила у 2016 році 33 млрд грн на оплату газу, спожитого отримувачами субсидій.

Група Нафтогаз заробила 22,5 млрд грн чистого прибутку, передусім за рахунок сегментів транспортування газу та видобування газу. Нагадаємо, Нафтогаз як окрема компанія планує виплатити цього року державі як нашому акціонеру ще близько 15 млрд грн дивідендів за 2016 рік та авансових платежів за податком на прибуток.

Завдяки тому, що тепер є, що інвестувати, і що люди стали працювати на компанію, а не зовнішніх інтересантів, у 2016 нам вдалося зупинити багаторічне падіння видобутку газу в Укргазвидобування. У 2017 очікуємо наростити обсяги більш суттєво.

Укртрансгаз протранспортував транзитом 82 млрд куб. м газу, на 22% більше ніж у 2015, і продовжує нарощувати обсяги цього року. ПАТ “Укртранснафта” виплатила найбільші за свою історію дивіденди. ПАТ «Укрнафта», попри усі проблеми і питання, сплатила державі майже 9 млрд грн податків і посідає шосту сходинку серед найбільших підприємств-платників податків України.

Кількість європейських постачальників газу, у яких Нафтогаз купував газ, зросла з 10 до 15 компаній, тобто, збільшилась конкуренція між ними. Це важливо, бо витрати на закупівлю газу – наша найбільша стаття витрат.

Нам вдалося домогтися здешевлення наших кредитів (а фінансування – це друга за розміром стаття витрат) на 1,4 пп до 12,1% в середньому, завдяки чому ми зекономили 1 млрд грн. Нові кредити, які ми залучаємо, у декілька разів дешевші старих. Власне, ми залучаємо гроші вже дешевше, ніж держава:)

Ми прагнемо не переплачувати, тому є одним із найбільших користувачів Система публічних електронних закупівель ProZorro. За час існування системи наші підприємства провели у ній 13 тис. відкритих тендерів та зекономили 8,4 млрд грн (9% від очікуваної вартості).

Ми впроваджуємо в Нафтогазі сучасну систему контролю. У 2016 році вперше запрацювала незалежна наглядова рада Нафтогазу, було запроваджено або значно посилено функції внутрішнього аудиту, комплаєнсу, ризик-менеджменту та фінансового контролю.

У звіті ще багато різної інформації. Enjoy!

Дякуємо за участь в підготовці, терпіння, недоспані ночі та справжню командну роботу нашим чудовим колегам, командам EY Ukraine, Top Lead та особисто Peter Dickinson. Ви неймовірні !