Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ляпас нашим американським партнерам від Зе-команди.

Ляпас нашим американським партнерам від Зе-команди.

Народні депутати від Слуги народу не змогли вилетіти до США у складі делегації, бо МЗС без пояснення причин не надав їм дипломатичної підтримки.

Так, делегацію нардепів з міжфракційного об’єднання “Чиста енергія — здорове навколишнє середовище” запросив до США Міжнародний республіканський інститут і організація House Democracy Partnership. Об’єднання складається з 25 депутатів – зокрема, представників Слуги народу. Співголова об’єднання — нардеп від Євросолідарності Олексій Гончаренко.

Але напередодні в МЗС скасували ноту, необхідну для отримання дипломатичної візи A1, і депутати не змогли вилетіти, а до США вирушили тільки Олексій Гончаренко та позафракційний Гео Лерос, які мають візу B1/B2.

Тобто, спочатку МЗС зробило ноту підтримки, але потім з ОПУ надійшла команда не пускати депутатів від Слуги народу, і Кулеба відкликав цю ноту.

Цікаво, у програмі перебування нардепів у США передбачались зустрічі з групою підтримки України в Конгресі США, представниками аналітичного центру Atlantic Council і діаспори. Також було заплановано перемовини у Пентагоні та з представниками Держдепартаменту.

Але більшість зустрічей була скасована на вимогу ОПУ.

Що це – натяк на згортання відносин з Вашингтоном, покарання власних депутатів, виконання забаганок Кремля чи побоювання, що у компанії з Гончаренко та Леросом “слуги” втратять зелену цнотливість?

Вирішуйте самі, але це ляпас нашим американським партнерам від Зе-команди.