Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Армией США будет руководить комерц…

История с отставкой Маттиса получила продолжение.

Маттис не будет работать до 1 Марта, как предполагалось еще пару дней назад, а покинет свой пост 1 Января.

Вместо Маттиса И.О. министра будет Шанахен. Шанахен всю жизнь руководил Боингом, то есть, вместо боевого опытного генерала армией сверхдержавы будет руководить комерц.

Пару мыслей.

Маттис причинил своей отставкой вред Трампу даже больший, чем мог. Как мы и предполагали, разгромное письмо Маттиса сделало своё дело и у Трампа не хватило терпения смотреть на то, как на ТВ постоянно обсуждают письмо Маттиса и ругают Трампа.


Джеймс Маттіс, Міністерство оборони, CNN, 20.12.2018

Шановний пане Президенте:

Мені випала чудова нагода бути двадцять шостим Секретарем з питань безпеки, що дозволило мені співпрацювати з чоловіками та жінками, що працюють у Міністерстві, задля захисту наших мешканців та наших ідеалів. 

Я пишаюсь прогресом, якого ми досягли протягом останніх двох років у виконанні ключових цілей, представлених у Національній стратегії захисту: покращили фінансове підгрунтя Міністерства, готовність та летальність наших військ, ми реформували бізнес практику Міністерства. Наші війська продовжують продукувати можливості для переваги в конфліктах та для підтримки США у світовому маштабі. 

Я завжди вірив у те, що наша сила як нації є нерозривно пов’язаною зі сильною, унікальною та всеосяжною системою альянсів та партнерств. Поки США залишаються незамінною державою у вільному світі, ми не можемо захищати власні інтереси чи ефективно виконувати цю роль, не підтримуючи сильних альянсів, та не виявляючи поваги до цих альянсів.

Як і Ви, я стверджував від початку, що Збройні сили Сполучених Штатів не повинні бути поліцаями цього світу. Натомість, ми маємо використовувати всі інструменти, які має Америка заради забезпечення загальної безпеки, зокрема й заради забезпечення ефективного управління союзами, до яких ми входимо.

29 членів НАТО продемонстрували силу своєї відданості у боротьбі на нашому боці, слідом за терористичною атакою на Америку 11 вересня 2001. Коаліція для боротьби з ІДІЛ, що складається з 74 країн, є доказом цього. 

Також я вірю, що ми маємо бути рішучими та однозначними у ставленні до тих країн, чиї стратегічні інтереси сильно протиставляються нашим.

Зрозуміло, що, наприклад, Китай чи Московія хочуть сформувати світ, сумісний з їхньою авторитарною моделлю; отримати право вето на економічні, дипломатичні рішення та питання безпеки інших країн — аби відстоювати власні інтереси за рахунок своїх сусідів, Америки та наших союзників. Тому ми повинні використати всі можливості задля загальної безпеки. 

Після більш як сорокарічного занурення у цю галузь, я вважаю, що до союзників потрібно ставитися шанобливо, але без зайвих ілюзій до недоброзичливих учасників альянсів та стратегічних суперників. Ми повинні робити все, що в наших силах, задля покращення міжнародного порядку, який сприяє нашій безпеці, процвітанню та цінностям; та ми стаємо сильнішими завдяки зусиллям та солідарності наших союзників. 

А що Ви маєте право мати Секретаря з питань безпеки, чиї погляди є більш сумісними з Вашими щодо цих та інших питань, то я вірю, що мені краще відмовитись від своєї посади. Кінцевий термін мого перебування на посаді — 28 лютого 2019 року. Цього часу більш, ніж достатньо для обрання наступника та його затвердження на посаді, а також для того, аби інтереси Міністерства було правильно сформульовано та захищено на таких подіях, як Позивні слухання та зібрання з питань безпеки НАТО, що відбудуться у лютому.

Мало того, повна передача повноважень до нового Секретаря з питань безпеки відбудеться задовго до зміни Голови об’єднаного комітету начальників штабів, що відбудеться у вересні, задля забезпечення стабільності всередині Міністерства. 

Я докладу усіх зусиль, аби заміна повністю задовільнила потреби та інтереси 2,150,000 вояків; та щоби 732,079 цивільних службовців Міністерства оборони США отримали сконцентровану увагу Міністерства задля виконання їх критично важливих місій, над якими вони працюють цілодобово заради захисту народу Америки. 

Я є дуже вдячним за можливість служити на благо нації та наших чоловіків та жінок у формі.

Переклад українською — Наталія Чамарник


Но после сегодняшнего решения Трампа пробоина от Маттиса в трамповском Титанике станет даже большей. 

Трамп своим решением о выводе войск из Сирии в угоду Путину очень разозлил Израиль (резкие оценки даже говорят – предал).

Трампу очень привычно предавать и бросать под поезд своих экс-соратников – людей и страны. Поэтому израильтяне, которые до этого любили Трампа, сегодня изменят свою риторику.

Я писал перед саммитом G-20 месяц назад – это цейтнот и это агония.

Эта агония будет продолжаться и нарастать в 2019 году, пока тост не выскочит из тостера.

Хорошего вечера.

Олег Пономарь

[kkstarratings]


[ajax_load_more container_type=”div” post_type=”post” scroll_distance=”50″]